Każdy człowiek ma wpływ na przyrodę – większy, niż mu się wydaje. Dlatego najlepiej już od najmłodszych lat kształtować dobre nawyki i poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Jak uświadomić dzieciom, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za stan naszej planety? Jak pokazać, że można śmiecić mniej, a dbać o rośliny i pomagać zwierzętom? Tego wszystkiego możesz dowiedzieć się w Klubie Małego Ekologa!

Konoplańska1w  Konoplańska2w

 

Konoplańska3w  Konoplańska4w

Katarzyna Konoplańska

Zajęcia w klasie 0 prowadzone są na podstawie programu edukacyjnego DESIGN DLA SZKÓŁ | Warsztaty Wyobraźni Exspace, który uczniom szkół podstawowych przybliża pojęcia ze świata sztuki, architektury i designu w połączeniu z wymogami podstawy programowej MEN.

U podstaw programu leży praktyczne wykorzystywanie wiedzy artystów i twórców. Uczniom szkół podstawowych towarzyszą prace najlepszych polskich architektów, projektantów i designerów.
Projekt ten umożliwia poszerzenie wiedzy z wybranych dziedzin. Pozwala na umacnianie wiary we własne siły i w zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów. Ma na celu  rozbudzanie kreatywności, pomysłowości od najmłodszych lat. Zwraca uwagę  dzieci i młodzieży na otaczający świat,  uczy właściwego postrzegania sztuki, architektury, dizajnu.  Wspólna zabawa w projektowanie i budowanie uczy pracy w grupie i wyrażania własnego zdania. Rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość estetyczną oraz umiejętność logicznego myślenia. 

Semestr I w klasie 0 to wstęp w tematykę designu. Na zajęciach zamienialismy się w architektów,malarzy, projektantów. Nasze prace są tak piękne i twórcze, że mogłyby zdobić najsłynniejsze galerie sztuki!
Kniec1w  Kniec2w
Kniec3w  Kniec4w
Anna Knieć 
 
 

W bieżącym roku szkolnym programujemy, w czym często "pomagają nam" OzoBoty! Na naszych zajęciach wykorzystujemy zarówno iPady, MacBooki, drukarkę, laminarkę, roboty, jak i zwykłe kartki i mazaki, a nawet zdarza się nam tańczyć do zaprogramowanych układów tanecznych!

Plawczyk1w  Plawczyk2w

Plawczyk3w  Plawczyk5w

 

Plawczyk6w  Pławczyk7

 

Anna Pławczyk

Na zajęciach staramy się przede wszystkim dobrze bawić językiem angielskim! Gramy w kahoot, oglądamy filmy po angielsku, uczymy się piosenek, a nawet stworzyliśmy własne ilustracje do książki o bardzo głodnej gąsienicy!

Dobke1w  Dobke4w

Dobke2w  Dobke3w

Dobke5w

 

Hanna Dobke

Na zajęcia zapraszamy
tu życzenia swe spełniamy.
By publiczność biła brawo
wirujemy jak tornado.
Dużo tańca, wygibasów
to czas naszych wykrętasów.
By owocnie spędzić czas
pomysłami wesprzyj nas.

KlebanW

Agnieszka Kleban