insta

9 grudnia w naszej szkolnej bibliotece odbyły się spotkania dzieci klas najmłodszych (0 – 3), podczas których uczniowie liceum: Martyna i Wiktor czytali książki o tematyce świątecznej. Dzieci uwielbiają czytanie bajek i z wielkim zaciekawieniem słuchały pełnych magii opowiadań. Pięknie ilustrowane książki pozwoliły poczuć zbliżające się niezwykłe święta. Okres przedświąteczny jest szczególnym czasem i jej wyjątkowy klimat sprzyja takim imprezom, podczas których dzieci przenoszą się w beztroski, bajkowy świat. Martyna i Wiktor poświęcili dzieciom cały dzień, gdyż każda klasa miała możliwość obcowania z magicznymi opowiadaniami skierowanymi tylko do nich. Przy okazji nasi Milusińscy chętnie opowiadali o zwyczajach świątecznych panujących w ich rodzinach.
Dziękuję Martynie i Wiktorowi za ten wspólnie spędzony czas, fajnie było poczuć przedsmak świąt.

DSC03503w  magia swiatecznego czytaniaW

 

Zapraszam do galerii zdjęć

 

Wiesia Wisłocka
(12.12.2019r.)

W dniu 2 grudnia, w naszej szkolnej bibliotece odbył się Kiermasz Taniej Książki. Wydarzenie czytelnicze skierowano do młodszych i starszych uczniów, cieszyło się ono dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i rodziców. Na kiermaszu zgromadzono kolorowanki, bajeczki, a także beletrystykę dziecięcą i młodzieżową. Miło było patrzeć, jak uczniowie nadal kochają książki w formie papierowej, jak wymieniają między sobą opinie i wzajemnie zachęcają się do przeczytania lub zakupu poszczególnych pozycji. Na podkreślenie zasługuje fakt, że cały nadzór nad wydarzeniem sprawowała biblioteka szkolna, ale przy wyjątkowym zaangażowaniu dwóch uczennic klasy IV: Leny i Wiktorii. Dzięki nim Kiermasz szkolny cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż prowadziły one sprzedaż w sposób dynamiczny i profesjonalny. Akcje tego typu są wielkim wydarzeniem szkolnym i mają na celu popularyzację książki, bo przecież „Czytanie jest fajne”.
Dziękujemy Księgarni Tuliszków, dzięki której mogliśmy zorganizować Kiermasz taniej książki.

IMAG1341 11w  IMAG1344 BURST002 COVER1w  IMAG1345 BURST002 COVER 11w

Wiesia Wisłocka
(16.12.2019)

Zapraszam na kiermasz taniej książki, który odbędzie się 2 grudnia  w poniedziałek w godzinach od 10.00 do 14.00 w bibliotece szkolnej od 14.00 do 16.00
w holu przy portierni.

npcz

Zachęcam do uczestnictwa w tym czytelniczym wydarzeniu!

Wiesia Wisłocka

(28.11.2019)

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!
Miło mi poinformować, że nasza biblioteka w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe.

NPRCz

Pierwsze dwie partie zakupionych książek są już dostępne i czekają na swoich czytelników. Zbiór zawiera: lektury szkolne, literaturę dziecięcą, młodzieżową, a także beletrystykę dla dorosłych. Są to ciekawe propozycje, które posłużą do miłego spędzenia czasu.
Serdecznie zapraszam do wypożyczania i czytania!

program czytelnictwa3ww  program czytelnictwa2w  program czytelnictwa3w

 

 

Wiesia Wisłocka

(25.11.2019)

Jak coroczna tradycja każe, w dniu 21 października w naszej szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych.
Głównym celem tej imprezy jest zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania ze szkolnego księgozbioru w celu nieustannego rozwijania swoich umiejętności czytania.

Przed przystąpieniem do pasowania uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i dlaczego są tak ważne w życiu każdego człowieka.

Po wprowadzeniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako pełnoprawni czytelnicy biblioteki szkolnej, uczniowie otrzymali na pamiątkę zbiór zasad poszanowania i opiekowania się książkami. Dodatkowo każdemu pierwszakowi podarowano zakładkę do książek, a także przekazano list nauczyciela bibliotekarza do rodziców, w którym znalazła się informacja o możliwości korzystania przez dziecko z zasobów naszej biblioteki oraz prośba o codzienne czytanie swoim pociechom literatury.

Na zakończenie uroczystości zapoznano młodych czytelników z księgozbiorem i z regulaminem biblioteki. Wreszcie przyszła, długo oczekiwana przez wszystkich, chwila wyboru i wypożyczenia pierwszej książeczki. 

W uroczystości pasowania na czytelnika uczestniczyła Pani Dyrektor Dorota Kuzebska oraz Opiekunowie klas pierwszych.


       Gratuluję najmłodszym czytelnikom i bardzo serdecznie zapraszam do krainy książek, w których mieszkają piękne bajeczki i opowiadania, a które dadzą każdemu czytelnikowi ogromną radość, bo przecież czytanie jest fajne.


PasowanienaczytelnikaW

Zapraszam do galerii zdjęć

Wiesława Wisłocka
(24.10.2019)