insta

logo

Drodzy Pasjonaci Czytania,
po raz kolejny zapraszamy Was do wzięcia udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Pewnie nie wszyscy wiecie, że jest to konkurs międzynarodowy!

Zapisujcie się u szkolnych Koordynatorów Konkursu:
klasy 2 i 3 u Pani Aldony Ciecholewskiej,
klasy 4-6 u Pani Wiesi Wisłockiej lub u P. Ewy Pasznik,
klasy 7-8 u Pani Kasia Bębenek.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wyrażenie pisemnej zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz akceptacja regulaminu przez rodzica/opiekuna prawnego ucznia.

A OTO LISTA LEKTUR NA WRZESIEŃ 2019:

* dla uczniów klas II - III szkół podstawowych
Spotkacie nowych przyjaciół
Justyna Bednarek, „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”

* dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych
Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca
Selma Lagerlöf, „Cudowna podróż”

* dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych
W lustrze książki
Paweł Beręsewicz, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”

 

regulamin konkursu - kliknij, aby pobrać

pełna lista lektur - kliknij, aby pobrać

zgoda rodzica/opiekuna - kliknij, aby pobrać

 

Szkolne Koordynatorki Wielkiego Maratonu Czytelniczego
(10-09-2019)

7 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00 uczniowie Sopockich Szkół Autonomicznych spotkali się na szkolnym boisku, aby wspólnie czytać książki w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Było to już nasze drugie spotkanie. W akcji czytelniczej udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół. Cieszymy się, że czytanie znowu jest modne, a relaks z książką to mile spędzone chwile. W magiczny świat literacki można przenieść się w każdym miejscu, w każdym czasie i towarzystwie. Ogólnopolska Akcja Czytelnicza jest ogromną promocją kształtowania nawyku obcowania z książką.

akcjaczyt1w akcjaczyt2w

akcjaczyt3w akcjaczyt4w

akcjaczyt5w akcjaczyt6w

Bardzo serdecznie dziękuję za udział, jak i za okazaną pomoc przy organizacji imprezy. Miło było spędzić ten czas wspólnie, bo przecież: CZYTANIE JEST FAJNE!

Zapraszam do galerii zdjęć

Fotorelacja

Wiesia Wisłocka
(7.06.2019r.)

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej   „Jak  nie czytam, jak czytam”.
7 czerwca (piątek ) o godzinie 10.00 na szkolnym boisku wszyscy uczniowie Sopockich Szkół Autonomicznych będą po raz kolejny bili rekord w czytaniu książek w jednym momencie. Symbol akcji to rekord liczby czytających, ale jej faktycznym celem jest promocja czytania dla przyjemności i kreowanie mody na czytanie. Do wspólnego czytania zapraszam uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i wszystkich miłośników czytania książek.   Proszę, aby każdy uczestnik przyniósł swoją ulubioną książkę. Mile widziane będzie przebranie uczniów za postacie literackie.

czytanie

Wiesia Wisłocka
(30.06.2018)

X edycja Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego ”Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla klas IV- VI dobiegła końca.
9 maja podczas Uroczystej Gali nasi niezłomni pożeracze książek odebrali w Europejskim Centrum Solidarności dyplomy, pakiety ciekawych książek i ogromne gratulacje od Organizatorów i Władz Miasta Gdańska. Uroczystość, szczególnie dla naszej szkoły, była niezwykle doniosła, ponieważ w tym roku po raz pierwszy nasi uczestnicy zdobyli aż cztery tytuły Laureatów i dwa tytuły Finalistów. Piękne historie zawarte w proponowanych lekturach były, jak co roku, nie lada wyzwaniem. Tak wielki sukces jest efektem pasji i wytrwałości naszych czytelników.
Bardzo serdecznie gratulujemy nagrodzonym Maratończykom. Brawo!
Rodzicom dziękujemy za wspieranie i pomoc dzieciom w zdobywaniu potrzebnych,
maratonowych lektur. Konkurs był dużym przedsięwzięciem, piękną przygodą z książką i popularyzacją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Bo przecież CZYTANIE JEST FAJNE!

Opiekunowie Maratonu: Wiesia Wisłocka, Ewa Pasznik

wmczyt48w

Zapraszam do galerii zdjęć

Wiesia Wisłocka
(14.05.2019)

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzymy Bibliotekarkom, Bibliotekarzom oraz wszystkim pracownikom Bibliotek sukcesów, pozytywnej energii oraz wielu uśmiechów. A pani Wiesi Wisłockiej opiekującej się naszą biblioteką w SASP życzymy zadowolenia z pracy, by misja upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa przynosiła satysfakcję i radość!

BibliotekaW

Anna Pławczyk
(08.05.2019)