insta
Drodzy Czytelnicy,
nasza biblioteka wzbogaciła się o dwie specjalne pozycje książkowe.
Nie są to lektury ani też pozycje beletrystyczne, ale są to poradniki pomagające rozwinąć kreatywność oraz zadbać o własny  rozwój osobisty: szczęście, miłość, umiejętność pokonywania trudności, itp.
Poradniki te można wykorzystać w naszej codziennej, nauczycielskiej pracy.
Szczęśliwy Nauczyciel, to Szczęśliwi Uczniowie JEGO.
 
1616596256119w1
 
1616596256094  1616596256108
 
Wiesia Wisłocka
(24.03.2021)

Jak co roku nasza szkolna biblioteka zyskała nowych małych czytelników, gdyż do naszej bibliotecznej społeczności dołączyli uczniowie klas pierwszych. Uroczystości pasowania na czytelnika   odbyła się w okresie pandemii, zgodnie z obowiązującymi procedurami sanitarnymi.

Tak jak zawsze, głównym celem tej imprezy było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania ze szkolnego księgozbioru w celu nieustannego rozwijania swoich umiejętności czytania. 

Przed przystąpieniem do pasowania uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i jak ważna jest książka w życiu każdego człowieka.  Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować i dbać o książki.

Już jako pełnoprawni czytelnicy biblioteki szkolnej, uczniowie otrzymali na pamiątkę książeczkę wraz z zakładkami, a także list nauczyciela bibliotekarza do rodziców. W liście tym, znalazły się informacje o możliwości korzystania przez dziecko z zasobów naszej biblioteki oraz prośba o codzienne czytanie swoim pociechom literatury. 

Na zakończenie uroczystości zapoznałam młodych czytelników ze szkolnym księgozbiorem oraz z regulaminem obowiązującym w bibliotece. Regulamin ten zawiera prawa i obowiązki, które należy przestrzegać i respektować w szkolnej bibliotece.

Wreszcie przyszła, długo oczekiwana przez wszystkich, chwila wyboru i wypożyczenia pierwszej, w życiu, książeczki. Ach, jaka to była doniosła i wzruszająca chwila, która na długo pozostanie w pamięci niejednemu młodemu czytelnikowi. 

W uroczystości pasowania uczestniczyli Opiekunowie klas pierwszych, a także Pani Dyrektor Dorota Kuzebska.  

pasowanie na czyt1

Gratuluję nowym najmłodszym czytelnikom i zachęcam do częstego korzystania z  biblioteki szkolnej, bo przecież czytanie jest fajne i bardzo wzbogaca naszą wiedzę.

Zapraszam do galerii zdjęć

Wiesia Wisłocka
(29.01.2021)

Zimowe dni pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświatowych Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku.
ZIMOWA AKCJA KONKURSOWA, którą proponujemy, zapewni uczniom w każdym wieku i przedszkolakom mnóstwo dobrej zabawy.

Zapraszamy do udziału w pięciu różnych konkursach, których uczestnicy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, w tym plastyczne i literackie w jednym z poniższych tematów:

  1. Zimowa rymowanka – piszemy wiersze o zimie – konkurs poetycki adresowany do uczniów klas 0–3 szkół podstawowych
  2. Mój zwierzak – mój przyjaciel – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla uczniów klas 0
  3. Komiksowe przygody literackiego bohatera – konkurs dla uczniów klas 2–4 szkół podstawowych polegający na stworzeniu komiksu dowolną techniką
  4. Sleeveface: książka w zimowej przestrzeni – konkurs fotograficzny adresowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych
  5. Przekonaj innych do czytania – konkurs na jednominutowy film dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Szczegóły ZIMOWEJ AKCJI KONKURSOWEJ PBW w Gdańsku w załączniku poniżej lub na stronie www.pbw.gda.pl i na Facebooku biblioteki facebook.com/pbwGdansk/

Kontakt z organizatorem: sekretariat@pbw.gda.pl

Nagrody czekają - zapraszamy!

ZIMOWA AKCJA KONKURSOWA PBW Gdansk2021

Wiesia Wisłocka
(19.01.2021)

3 grudnia uczniowie klasy 7b mieli okazję uczestniczyć w wirtualnej lekcji bibliotecznej:) W czasie godziny wychowawczej dołączyła do nas pani Wiesia Wisłocka - nauczyciel bibliotekarz w SASP, z którą mogliśmy porozmawiać o książkach czytanych po godzinach spędzonych przed ekranem komputera. Okazało się, że często są to pozycje nawiązujące do naszych pasji i zainteresowań. Pani Wiesia opowiedziała nam także o tym, jakie książki ona wybiera i do których tytułów chętnie wraca ponownie. To było inspirujące i ciekawe spotkanie!
 
Lekcja biblioteczna
 
Wiesia Wisłocka
Anna Pławczyk
(09.12.2020)

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w internetowym kiermaszu książek, organizowanym przez zaprzyjaźnioną Księgarnię Tuliszków.

Księgarnia Tuliszków

Proponowane pozycje książkowe można nabyć w bardzo korzystnych i konkurencyjnych cenach.

Szczegółowa informacja i forma skorzystania z Wirtualnego Kiermaszu zawarta jest w plakacie przesłanym przez księgarnię:

kiermasz3

Kod identyfikujący szkołę:  T.SOQ.SOP.ZE

Adres strony internetowej: https://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/

Link do katalogu:  http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html

Zapraszam do udziału w kiermaszu taniej książki.

Wiesia Wisłocka
(24.11.2020)