7 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00 uczniowie Sopockich Szkół Autonomicznych spotkali się na szkolnym boisku, aby wspólnie czytać książki w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Było to już nasze drugie spotkanie. W akcji czytelniczej udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół. Cieszymy się, że czytanie znowu jest modne, a relaks z książką to mile spędzone chwile. W magiczny świat literacki można przenieść się w każdym miejscu, w każdym czasie i towarzystwie. Ogólnopolska Akcja Czytelnicza jest ogromną promocją kształtowania nawyku obcowania z książką.

akcjaczyt1w akcjaczyt2w

akcjaczyt3w akcjaczyt4w

akcjaczyt5w akcjaczyt6w

Bardzo serdecznie dziękuję za udział, jak i za okazaną pomoc przy organizacji imprezy. Miło było spędzić ten czas wspólnie, bo przecież: CZYTANIE JEST FAJNE!

Zapraszam do galerii zdjęć

Fotorelacja

Wiesia Wisłocka
(7.06.2019r.)

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej   „Jak  nie czytam, jak czytam”.
7 czerwca (piątek ) o godzinie 10.00 na szkolnym boisku wszyscy uczniowie Sopockich Szkół Autonomicznych będą po raz kolejny bili rekord w czytaniu książek w jednym momencie. Symbol akcji to rekord liczby czytających, ale jej faktycznym celem jest promocja czytania dla przyjemności i kreowanie mody na czytanie. Do wspólnego czytania zapraszam uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i wszystkich miłośników czytania książek.   Proszę, aby każdy uczestnik przyniósł swoją ulubioną książkę. Mile widziane będzie przebranie uczniów za postacie literackie.

czytanie

Wiesia Wisłocka
(30.06.2018)

X edycja Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego ”Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla klas IV- VI dobiegła końca.
9 maja podczas Uroczystej Gali nasi niezłomni pożeracze książek odebrali w Europejskim Centrum Solidarności dyplomy, pakiety ciekawych książek i ogromne gratulacje od Organizatorów i Władz Miasta Gdańska. Uroczystość, szczególnie dla naszej szkoły, była niezwykle doniosła, ponieważ w tym roku po raz pierwszy nasi uczestnicy zdobyli aż cztery tytuły Laureatów i dwa tytuły Finalistów. Piękne historie zawarte w proponowanych lekturach były, jak co roku, nie lada wyzwaniem. Tak wielki sukces jest efektem pasji i wytrwałości naszych czytelników.
Bardzo serdecznie gratulujemy nagrodzonym Maratończykom. Brawo!
Rodzicom dziękujemy za wspieranie i pomoc dzieciom w zdobywaniu potrzebnych,
maratonowych lektur. Konkurs był dużym przedsięwzięciem, piękną przygodą z książką i popularyzacją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Bo przecież CZYTANIE JEST FAJNE!

Opiekunowie Maratonu: Wiesia Wisłocka, Ewa Pasznik

wmczyt48w

Zapraszam do galerii zdjęć

Wiesia Wisłocka
(14.05.2019)

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzymy Bibliotekarkom, Bibliotekarzom oraz wszystkim pracownikom Bibliotek sukcesów, pozytywnej energii oraz wielu uśmiechów. A pani Wiesi Wisłockiej opiekującej się naszą biblioteką w SASP życzymy zadowolenia z pracy, by misja upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa przynosiła satysfakcję i radość!

BibliotekaW

Anna Pławczyk
(08.05.2019)

Z radością informujemy, że czworo naszych uczniów z kl. 4-6 zostało Laureatami X Wielkiego Maratonu Czytelniczego "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca". Oto nasi najlepsi czytelnicy:
Wit Dobrowodzki z kl. 6 A,
Natalka Monkiewicz z kl. 4 A,
Małgosia Poszewiecka z kl. 5 A,
Michał Śleszyński z kl. 6 B.


Mamy też dwoje Finalistów tego Konkursu. Są nimi:
Julia Chmyłko z kl. 4 A,
Mateusz Ruciński z kl. 5 C.


Serdecznie gratulujemy naszym wytrwałym Maratończykom, którzy w ciągu obecnego roku szkolnego przeczytali 7 dodatkowych lektur i napisałi 7 niełatwych testów!
Swoją przygodę z Wielkim Maratonem Czytelniczym mieli także następujący uczniowie:
Szymon Stasiak z kl. 4 B,
Krzyś Karwik z kl. 6 A,
Natalka Stasiak z kl. 5 C,
Jan Taczkowski z kl. 5 C,
Ania Obarowska z kl. 4 A,
Hania Karwik z kl. 4 A,
Kacper Kobiersza z kl. 5 B,
Zosia Kamńska z kl. 5 B.


Może w przyszłym roku szkolnym i Wy zostaniecie laureatami WMC? Życzymy tego gorąco wszystkim uczniom SASP!


Wiesia Wisłocka i Ewa Pasznik
(07.05.2019)