insta

Zapraszam na kiermasz taniej książki, który odbędzie się 2 grudnia  w poniedziałek w godzinach od 10.00 do 14.00 w bibliotece szkolnej od 14.00 do 16.00
w holu przy portierni.

npcz

Zachęcam do uczestnictwa w tym czytelniczym wydarzeniu!

Wiesia Wisłocka

(28.11.2019)

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!
Miło mi poinformować, że nasza biblioteka w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe.

NPRCz

Pierwsze dwie partie zakupionych książek są już dostępne i czekają na swoich czytelników. Zbiór zawiera: lektury szkolne, literaturę dziecięcą, młodzieżową, a także beletrystykę dla dorosłych. Są to ciekawe propozycje, które posłużą do miłego spędzenia czasu.
Serdecznie zapraszam do wypożyczania i czytania!

program czytelnictwa3ww  program czytelnictwa2w  program czytelnictwa3w

 

 

Wiesia Wisłocka

(25.11.2019)

Jak coroczna tradycja każe, w dniu 21 października w naszej szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych.
Głównym celem tej imprezy jest zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania ze szkolnego księgozbioru w celu nieustannego rozwijania swoich umiejętności czytania.

Przed przystąpieniem do pasowania uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i dlaczego są tak ważne w życiu każdego człowieka.

Po wprowadzeniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako pełnoprawni czytelnicy biblioteki szkolnej, uczniowie otrzymali na pamiątkę zbiór zasad poszanowania i opiekowania się książkami. Dodatkowo każdemu pierwszakowi podarowano zakładkę do książek, a także przekazano list nauczyciela bibliotekarza do rodziców, w którym znalazła się informacja o możliwości korzystania przez dziecko z zasobów naszej biblioteki oraz prośba o codzienne czytanie swoim pociechom literatury.

Na zakończenie uroczystości zapoznano młodych czytelników z księgozbiorem i z regulaminem biblioteki. Wreszcie przyszła, długo oczekiwana przez wszystkich, chwila wyboru i wypożyczenia pierwszej książeczki. 

W uroczystości pasowania na czytelnika uczestniczyła Pani Dyrektor Dorota Kuzebska oraz Opiekunowie klas pierwszych.


       Gratuluję najmłodszym czytelnikom i bardzo serdecznie zapraszam do krainy książek, w których mieszkają piękne bajeczki i opowiadania, a które dadzą każdemu czytelnikowi ogromną radość, bo przecież czytanie jest fajne.


PasowanienaczytelnikaW

Zapraszam do galerii zdjęć

Wiesława Wisłocka
(24.10.2019)

logo

Drodzy Pasjonaci Czytania,
po raz kolejny zapraszamy Was do wzięcia udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Pewnie nie wszyscy wiecie, że jest to konkurs międzynarodowy!

Zapisujcie się u szkolnych Koordynatorów Konkursu:
klasy 2 i 3 u Pani Aldony Ciecholewskiej,
klasy 4-6 u Pani Wiesi Wisłockiej lub u P. Ewy Pasznik,
klasy 7-8 u Pani Kasia Bębenek.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wyrażenie pisemnej zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz akceptacja regulaminu przez rodzica/opiekuna prawnego ucznia.

A OTO LISTA LEKTUR NA WRZESIEŃ 2019:

* dla uczniów klas II - III szkół podstawowych
Spotkacie nowych przyjaciół
Justyna Bednarek, „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”

* dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych
Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca
Selma Lagerlöf, „Cudowna podróż”

* dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych
W lustrze książki
Paweł Beręsewicz, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”

 

regulamin konkursu - kliknij, aby pobrać

pełna lista lektur - kliknij, aby pobrać

zgoda rodzica/opiekuna - kliknij, aby pobrać

 

Szkolne Koordynatorki Wielkiego Maratonu Czytelniczego
(10-09-2019)

7 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00 uczniowie Sopockich Szkół Autonomicznych spotkali się na szkolnym boisku, aby wspólnie czytać książki w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Było to już nasze drugie spotkanie. W akcji czytelniczej udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół. Cieszymy się, że czytanie znowu jest modne, a relaks z książką to mile spędzone chwile. W magiczny świat literacki można przenieść się w każdym miejscu, w każdym czasie i towarzystwie. Ogólnopolska Akcja Czytelnicza jest ogromną promocją kształtowania nawyku obcowania z książką.

akcjaczyt1w akcjaczyt2w

akcjaczyt3w akcjaczyt4w

akcjaczyt5w akcjaczyt6w

Bardzo serdecznie dziękuję za udział, jak i za okazaną pomoc przy organizacji imprezy. Miło było spędzić ten czas wspólnie, bo przecież: CZYTANIE JEST FAJNE!

Zapraszam do galerii zdjęć

Fotorelacja

Wiesia Wisłocka
(7.06.2019r.)