Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!
Miło mi poinformować, że nasza biblioteka wzbogaciła się o 74 nowe książki. Są wśród nich: lektury
szkolne, literatura dziecięca, młodzieżowa i dla dorosłych. Nowe tytuły w księgozbiorze są ciekawą
propozycją do wzbogacenia wiedzy i świetnym lekarstwem na nudę .
Serdecznie zapraszam do wypożyczania i czytania!

Biblioteka1s

 

Biblioteka2s


Wiesia Wisłocka
(17.05.2018r.)

IMG 20171121 105856m21 listopada 2017 roku w naszej szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych.
Głównym celem tej imprezy było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania ze szkolnego księgozbioru oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając je oraz dlaczego książki są tak ważne w życiu każdego człowieka.
Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako pełnoprawni czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali na pamiątkę zbiór zasad poszanowania i opiekowania się książkami. Dodatkowo każdy pierwszak dostał zakładkę do książek, a także list nauczyciela bibliotekarza do rodziców, w którym znalazła się informacja o możliwości korzystania przez dziecko z zasobów naszej biblioteki oraz prośba o codzienne czytanie swoim pociechom literatury.
Na zakończenie uroczystości zapoznano młodych czytelników z księgozbiorem i z regulaminem biblioteki. Wreszcie przyszła, długo oczekiwana przez wszystkich, chwila wyboru i wypożyczenia pierwszej książeczki.
W uroczystości pasowania na czytelnika uczestniczyli Opiekunowie klas, a także Pani Dyrektor Anna Pawłowska.
Gratuluję najmłodszym czytelnikom i zachęcam do częstego korzystania z biblioteki szkolnej.

Zapraszam do galerii zdjęć

Wiesia Wisłocka
(21.11.2017r.)

WMC

Za nami 2 kolejne etapy Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas 4-6.

W 3.etapie uczniowie przeczytali książkę Kenneth Grahame pt. „O czym szumią wierzby”. Do testu przystąpiło 16 uczniów. Tym razem aż 2 uczestników uzyskało maksymalną ilość punktów (20p./20p.).
Byli to:

  • Mateusz Marszałł z kl. 4B
  • Jakub Kaźmierczak z kl. 5B.

 

Ogromną wiedzą na temat lektury wykazali się także następujący uczniowie:

  • Maja Ośka i Wiktoria Popiołek z kl.6B -19p.,
  • Borys Haras – Cejrowski z kl.4A i Adam Krzyżanowski z kl.6A- 17p.

 

W 4.etapie Maratończycy zapoznali się z książką Barbary Kosmowskiej pt.
„Kolorowy szalik”. Z testem zmierzyło się również 16 uczestników.

Najlepsze wyniki osiągnęli następujący uczniowie:

  • Wiktoria Popiołek z kl.6B 19p./20p.
  • Maja Ośka z kl. 6B – 19p./20p.
  • Kuba Kaźmierczak z kl. 5B-18p.
  • Mateusz Marszałł z kl. 4B -17p.
  • Tosia Sadowska z kl. 4A-16p.

 

Nagrodą dla tych uczniów za tak wspaniałe wyniki będzie możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim z panią Barbarą Kosmowską, które odbędzie się 8 lutego w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Mariackiej 42 w Gdańsku. Po spotkaniu można będzie uzyskać autograf i zakupić książki autorki.

Serdecznie gratulujemy najlepszym, a wszystkim Maratończykom życzymy ciekawych lektur i sukcesów w kolejnych etapach!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej oraz do świetlicy humanistycznej na napisanie testu z kolejnej lektury, czyli książki Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo. Świat Ogromnych”.

Ewa Pasznik i Wiesia Wisłocka

ksiazkiSerdecznie zapraszamy do biblioteki, w której pojawiło się kilka nowości beletrystycznych. Na półkach spotkacie utwory między innymi Elif Shafak i Sue Monk Kidd. Uczniowie mają również możliwość wypożyczenia nowo zakupionych lektur takich jak Legendy polskie, Z piaskownicy w świat lub Linnea w ogrodzie Moneta.

Zapraszamy Uczniów, Nauczycieli i Rodziców! Czytanie jest fajne! ;)

Wiesia Wisłocka
Kasia Bębenek
(30.01.2017)

bibl

Książka jest paszportem do świata,
paszport ten pozwala przekroczyć granicę czasu, przestrzeni,
przynosić człowiekowi radość i przyczynia się do jego rozwoju.” UNESCO

W pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem i postaram się udowodnić, że słowa te nie są pustym sloganem. Książka jest ważna i potrzebna w całym naszym życiu i edukacji. Komputer, Internet oraz inne nośniki multimedialne mocno zmieniły myślenie na temat tradycyjnego czytania książek. Wirtualne biblioteki pozwoliły na dotarcie do dużej rzeszy czytelników, gdyż w niektórych przypadkach edukacja na odległość jest jedyną możliwą formą nauki. Cywilizacja pozwoliła nam na zaakceptowanie książki, zwłaszcza lektury w tej nowoczesnej formie elektronicznej, która stała się dodatkowym narzędziem wiedzy w postępie komunikowania ludzkiego. Jednakże książka w dalszym ciągu będzie naszym wiernym towarzyszem życiowym, naszą inspiracją marzeń, a także źródłem mądrości. Każdy z nas obdarzony jest wolnością wyboru tematu, jak i wyznaczania celu swojej lektury, dzięki temu książka staje się środkiem uprzywilejowanego komunikowania się z innymi ludźmi. Czytając książki otrzymujemy odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań. Uczymy się dostrzegać piękno otaczającego nas świata, pogłębiamy wiedzę na temat sztuki, kultury i obyczajów innych nacji. Obcowanie z książką wzbogaca nasze słownictwo i pozwala zrozumieć wiele trudnych tematów. Spędzenie czasu z ciekawą, niekiedy oryginalną lekturą wprowadza nas w niepowtarzalny świat; świat, który pozwala nam oderwać się od szarej rzeczywistości. Książka jest często formą wyciszenia, a także dobrze spędzonego czasu i relaksu.

Książka jest przyjacielem, który kształtuje w sposób pozytywny nasz charakter, osobowość, światopogląd i język, oraz pobudza wyobraźnię, porusza umysł, a także wrażliwość estetyczną. Czytając, ćwiczymy pamięć, utrwalamy gramatykę i ortografię. Prawdziwa książka, to kumulacja emocji, nadziei, wrażeń, to właśnie dusza autora, który zostawił na jej kartkach cząstkę samego siebie. Sięgaj po książkę, czytaj, ucz się, wdrażaj zaczerpniętą wiedzę do codziennego życia.

Zatem, serdecznie zapraszam do Naszej Szkolnej Biblioteki.

bibl1

Wiesława Wisłocka
(3 stycznia 2017r.)