Luty jest miesiącem, gdy w sposób szczególny z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Początkowo zainicjowany był on tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. W tym roku wszystkie aktywności związne z tą akcją były organizowane pod hasłem "Działajmy razem". Również uczniowie SASP mieli okazję ponownie zastanowić się, jakie niebezpieczeństwa, oprócz niekwestionowanych korzyści, niesie ze sobą dostęp do internetu coraz młodszych obywateli. W tym roku, omawiając zasady bezpiecznego korzystania z internetu, najmłodsi uczniowie utrwalali tę wiedzę m.in. programując scenki w programie Scratch Junior, oglądając dedykowane im filmy edukacyjne, natomiast pozostali tworzyli prezentacje oraz nagrywali filmy konkursowe poruszając również temat nadmiernego używania przez  uczniów telefonów.

dbi2w  dbi3w

dbi1w