Luty jest miesiącem, gdy w sposób szczególny z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Początkowo zainicjowany był on tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. W tym roku wszystkie aktywności związne z tą akcją były organizowane pod hasłem "Działajmy razem". Również uczniowie SASP mieli okazję ponownie zastanowić się, jakie niebezpieczeństwa, oprócz niekwestionowanych korzyści, niesie ze sobą dostęp do internetu coraz młodszych obywateli. W tym roku, omawiając zasady bezpiecznego korzystania z internetu, najmłodsi uczniowie utrwalali tę wiedzę m.in. programując scenki w programie Scratch Junior, oglądając dedykowane im filmy edukacyjne, natomiast pozostali tworzyli prezentacje oraz nagrywali filmy konkursowe poruszając również temat nadmiernego używania przez  uczniów telefonów.

dbi2w  dbi3w

dbi1w

(01.03.2019)

W ramach inicjatywy edukacyjnej Godzina Kodowania z okazji Tygodnia Edukacji Informatycznej w USA (Computer Science Education Week – CSEdWeek), przypadającego każdego roku na początku grudnia, została utworzona nowa aktywność Dance party(przetłumaczona jako Potańcówka). Hasłem tegorocznego Tygodnia CSEdWeek była Kreatywność. Uczniowie naszej szkoły mogli ją rozwijać zabawiając się w układanie tytułowej potańcówki – Dance Party – dostępnej pod adresem https://code.org/dance]https://code.org/dance. Pozostawiało to młodym osobom wiele swobody w tworzeniu własnych wersji rozwiązań, przy czym bawiąc się jednocześnie utrwalali wiedzę i umiejętności z zakresu programowania.
Więcej informacji w artykule na stronie portalu dotyczącym nowoczesnej edukacji EDUNEWS można znaleźć tutaj.

KP2w

KP1w

(04.01.2019)

W roku szkolnym 2018/2019 Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa dołączyła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Uczymy Dzieci Programować”. Jest to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Uczniowie, wykorzystując roboty OzoBot, programują nie tylko na zajęciach komputerowych, ale również przyswajając wiedzę z matematyki, języka ojczystego czy obcego. Naszym celem jest rozwijanie algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów.

Uczymy dzieci programowaćFplakat udpozobot

(15.09.2018)

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbył się w dniach 6-21 października 2018 roku. Nasi uczniowie również brali w nim udział wykorzystując przede wszystkim OzoBoty. Młodsze dzieci kodowały trasy za pomocą różnokolorowych pisaków, natomiast starsi programowali na platformie Ozoblockly. Było ciekawie, kreatywnie oraz interdyscyplinarnie.

uczymy programowac

uczymy programowac2