Zabawa ozobotami na lekcji kodowania w klasie 1b.

IMG 0321  IMG 0322

IMG 0323  IMG 0324

IMG 0325  IMG 0326
Aldona Ciecholewska
(17.10.2019)

W dniach 5-20 października 2019 po raz kolejny obchodzimy EU Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania. Polska jest w czołówce pod względem organizacji inicjatyw z tej okazji. Również uczniowie SASP bardzo aktywnie kodują promując i utrwalając swoje umiejętności cyfrowe z wykorzystaniem OzoBotów.

4  3

(09.10.2019)

Podczas zajęć klasa 1B wesoło bawiła się  matą do kodowania.

kodowanie w 1b

Aldona Ciecholewska
(05.10.2019)

Uczniowie SASP włączyli się w obchody Tygodnia Programisty w Trójmieście. Starsi uczniowie programowali w dedykowanych im programach, a najmłodsi zapoznawali się z OzoBotami. Wszystko w nowej, większej sali komputerowej dostępnej od września tego roku.

tydz prog3w

tydz prog1w  tydz prog2w

(13.09.2019)

Luty jest miesiącem, gdy w sposób szczególny z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Początkowo zainicjowany był on tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. W tym roku wszystkie aktywności związne z tą akcją były organizowane pod hasłem "Działajmy razem". Również uczniowie SASP mieli okazję ponownie zastanowić się, jakie niebezpieczeństwa, oprócz niekwestionowanych korzyści, niesie ze sobą dostęp do internetu coraz młodszych obywateli. W tym roku, omawiając zasady bezpiecznego korzystania z internetu, najmłodsi uczniowie utrwalali tę wiedzę m.in. programując scenki w programie Scratch Junior, oglądając dedykowane im filmy edukacyjne, natomiast pozostali tworzyli prezentacje oraz nagrywali filmy konkursowe poruszając również temat nadmiernego używania przez  uczniów telefonów.

dbi2w  dbi3w

dbi1w