"Władze samorządowe województwa pomorskiego ustanowiły rozpoczęty właśnie rok 2015 Rokiem Matematyki. W jego ramach trzy państwowe uczelnie w regionie będą organizować konkursy, wykłady, projekcje filmów itp. propagujące tę dziedzinę nauki".

W uroczystej inauguracji Roku Matematyki na Pomorzu, która odbyła się w dniu 21.01.2015 wzięli udział nasi nauczyciele matematyki : D. Kuncer, M. Gudalewska oraz E. Bruska wraz z uczniami  SAG. Sopockie Szkoły Autonomiczne realizując szkolny projekt Wszyscy jesteśmy matematykami wpisują się w pomysł władz samarządowych i będą uczestniczyć w przygotowwanych przez uczelnie wyższe konkursach i wykladach.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Rok Matematyki na Pomorzu  [kliknij tutaj] oraz naszego linku projektu Wszyscy jesteśmy matematykami [kliknij tutaj]