Rozpoczął się nowy rok szkolny i  nowe, ciekawe wyzwania  przed czytelnikami naszej biblioteki. Uczniowie klas IV, V i VI odbędą podróż do świata starożytnego Rzymu. Poznają zwyczaje gladiatorów, którzy od III w p.n.e. do IV w n.e cieszyli się ogromną popularnością. Ich nazwiska wypisywano na ściennych budynkach, malowano ich na przedmiotach codziennego użytku, a same walki gladiatorów upamiętniano na licznych  mozaikach. W nieco już mityczny dla nas świat walk gladiatorów,  wybierzemy się za sprawą trzynastoletniego Greka imieniem Kalias, który jest bohaterem książki Haliny Rudnickiej "Uczniowie Spartakusa". Jego losy będziemy śledzili na cotygodniowych spotkaniach z książką w bibliotece.
Z uczniami młodszymi z  klas I,II,III spotykać będziemy się w bibliotece, aby śledzić przygody młodych detektywów Lassego i Mai. Już od wtorku 1- go października rozpoczynamy czytanie książki Martina Widmarka - "Tajemnica biblioteki".
Relacje z naszych spotkań i licznych konkursów znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz na blogu www.bibliomaniacy.blogspot.com

Serdecznie zapraszam

Beata Rossa-Stopczyńska