W rok po utworzeniu Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej (1995 r.) grono ambitnych nauczycieli nauczania zintegrowanego wyszło z nowatorską wówczas inicjatywą zorganizowania konkursu Asy dla uczniów klas II i III sopockich szkół podstawowych.Obecnie konkurs ten nazywa się SOPOCKIE ASY Z TRZECIEJ KLASY i adresowany jest do uczniów klas trzecich sopockich szkół podstawowych. Organizatorem konkursu jest Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa. Celem konkursu jest wyłonienie talentów polonistycznych i matematycznych wśród najmłodszych uczniów z Sopotu.

W 2003 r. pod patronatem merytorycznym Gdańskiej Fundacji Oświatowej przy współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Sopot oraz Sopockiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli na terenie Sopockich Szkół Autonomicznych ruszyła pierwsza edycja konkursów SOPOCKIE ASY Z SZÓSTEJ KLASY (organizator: Sopockie Autonomiczne Gimnazjum)

Konkurs adresowany jest do uczniów:

• klas III sopockich szkół podstawowych oraz zainteresowanych uczniów z niepublicznych  szkół podstawowych -  SOPOCKIE ASY Z TRZECIEJ KLASY
  • klas VI sopockich szkół podstawowych oraz zainteresowanych uczniów z niepublicznych  szkół podstawowych – SOPOCKIE ASY Z SZÓSTEJ KLASY

Regulamin konkursu  ASY Z TRZECIEJ KLASY 2013/2014- plik do pobrania
Karta zgłoszenia ASY Z TRZECIEJ KLASY 2013/2014 - plik do pobrania