W weekend 29-30 marca odbył się 23 Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu, w którym wzięła udział drużyna złożona z uczniów klasy 5b SASP: Justyny Palikowskiej, Ali Sztuki, Zosi Wykrzykowskiej, Laury Marcińczyk, Marysi Kostrzak, Patrycji Niemunis i Piotra Sadowskiego.
Nasz zespół spisał się wspaniale, zajmując III miejsce w Polsce w I kategorii wiekowej, w problemie długoterminowym: „I kto tu rządzi?”.

Gratulujemy!
Dorota Wieczorek, Agata Kuczyńska
(02.04.2014)

W minioną sobotę (1.03.2014) odbyły się Eliminacje Regionalne Odysei Umysłu w Gdańsku, w których wzięły udział cztery drużyny z naszej szkoły. Wszystkie zespoły zaprezentowały się wspaniale, wykazały się niezwykłą kreatywnością, pomysłowością i zdolnościami aktorskimi, a aż trzy z nich uzyskały niezwykle wysokie wyniki za swoje prezentacje sceniczne (uczniowie z klas 4 i 5 oraz uczniowie z 6 klasy i gimnazjum). Na szczególną pochwałę zasługują również nasi najmłodsi uczestnicy – uczniowie klasy 3 – którzy brali udział w konkursie po raz pierwszy i poradzili sobie świetnie. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, tym większym sukcesem okazały się więc dwa drugie miejsca uzyskane przez nasze zespoły w swoich kategoriach wiekowych i problemach. Jedna z drużyn – złożona z uczniów klasy 5 B – zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu, który odbędzie się już za miesiąc, 29 i 30 marca. Prezentację konkursową zespołu będzie można obejrzeć na scenie gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z eliminacji!

Dorota Wieczorek, Agata Kuczyńska
(3.03.2014)