Uczniowie SASP od 2011 roku biorą udział w badaniach umiejętności trzecioklasistów przygotowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych. Dzięki tym badaniom uzyskujemy informacje na temat poziomu wiadomości i umiejętności uczniów klasy trzeciej z zakresu języka polskiego i matematyki. W 2014 roku zmienia się formuła badań. W tym roku dokonane zostaną badania tylko wybranych  umiejętności matematycznych uczniów kończących klasę trzecią. W ostatniej edycji Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów OBUT  nasi uczniowie opanowali  wiadomości i umiejętności na poziomie zdecydowanie przewyższającym średnią wszystkich badanych szkoł w Polsce (ponad 70%)

• Wyniki badania umiejętności językowych w Sopockiej Autonomicznej Szkole Podstawowej: 93,05%
  • Wyniki badania umiejętności matematycznych w Sopockiej Autonomicznej Szkole Podstawowej: 89,30 %

Więcej informacji na temat Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów OBUT znajdziecie Państwo na stronie http://www.obut.edu.pl

dyrektor SASP
Ewa Juraszek