Składamy serdeczne gratulacje uczniom SASP za wybitne osiągnięcia w nauce i uzyskanie tytułów laureata lub finalisty w Konkursach Przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych Województwa Pomorskiego oraz Olimpiadach dla Uczniów Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2021/2022.

Dziękujemy nauczycielom za profesjonalizm a zarazem pasję i zaangażowanie w pracy z uczniami!

Tytuł laureata konkursu kuratoryjnego oraz tytuły laureata i finalisty olimpiady zgodnie z ustawą o systemie oświaty, prawem oświatowym oraz komunikatami MEN dają uczniowi uprawnienia:

• zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z zakresu przedmiotu, z którego przeprowadzany jest egzamin, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku 100 % na zaświadczeniu z egzaminu z tego przedmiotu,
  • przyjmowania w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych.

Finaliści konkursów kuratoryjnych uzyskują dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, w wysokości określonej w rozporządzeniu MEN w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego.

Olimpiady dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/22:

I.   Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów

Natalia Węgrzyńska 8c

II.  Olimpiada Historyczna Juniorów

Leopold Wójcikiewicz 8b

Konkursy Przedmiotowe dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych Województwa Pomorskiego w roku szkolnym 2021/2022

I. Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Milena Wolska 8a