Część drugą obchodów 20-lecia Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej spędziliśmy na festynie rodzinnym w budynku naszej szkoły. Uczestniczyli w nim: rodzice, uczniowie i nauczyciele. Naszej zabawie towarzyszył szczytny cel - zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni.

Na festyn złożyły się różne atrakcje, przygotowane przez całą społeczność szkolną. Dzięki temu piątkowe popołudnie minęło w radosnej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy dobrze się bawili. Zapraszamy do relacji z poszczególnych stacji festynu oraz galerii zdjęć.

Ewa Juraszek

Dorota Kuzebska

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne to twórcze zajęcia, podczas których dzieci wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, robiły bransoletki metodą filcowania na mokro, obrazki z kolorowych kół, prace w technikach łączonych (kolaż)przy użyciu guzików, brokatu, cekinów, kolorowego papieru. Nasze stanowisko było chętnie odwiedzane przez dzieci. Wszyscy świetnie się bawiliśmy :-)

Agnieszka Gienc

Loteria fantowa

Klasa IV A wraz z wychowawczynią, panią Ewą Pasznik zorganizowała charytatywną loterię fantową. Ceny losów były zróżnicowane : 2 zł, 5 zł, 10 zł i 20 zł. Loteria cieszyła się dużą popularnością. Wśród fantów było mnóstwo uroczych pluszaków, ciekawych gier i puzzli. Można było wylosować piękny parasol oraz praktyczną kłódkę do walizki, a także kolorowe długopisy, gumki, temperówki i 101 innych drobiazgów. Udało się zebrać aż 1242 zł i 6 gr (skąd te grosze? może to napiwki dla sprzedających? ).

Ewa Pasznik

Szaszłyki

Na stoisku pełnym pachnących, świeżych owoców można było nie tylko zjeść, ale przede wszystkim samemu przygotować sobie swój własny szaszłyk z ulubionych owoców..Można było również spróbować smaków, których jeszcze nie znamy.Owocowe zapachy przyciągnęły mnóstwo smakoszy. Udało nam się zebrać 140,35 zł na szczytny cel, który przyświecał całemu festynowi.

Monika Jabłońska

Kiermasz książek

Na rozpoczęciu kiermaszu było wiele osób. Już na początku udało nam się sprzedać mnóstwo książek. Niektórzy kilka razy przychodzili po książki, a inni kupowali pięć naraz. Na koniec sprzedawaliśmy wszystko za złotówkę. Udało nam się sprzedać wszystkich książek i zebrać pieniądze na hospicjum dla dzieci.

Julia Zielińska, klasa 6a

Soki owocowe

Sala numer 12 w czasie festynu zamieniła się w fabrykę soków:) Klasa IVB postanowiła promować zdrowe odżywianie przez sprzedaż soków ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw. Praca przy produkcji nie ustawała, wszyscy kroili, wyciskali, tarli i mixowali:). Powstały bardzo zdrowe i smaczne mixy owocowo-warzywne, a łączny dochód to 710 złotych. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Agnieszka Latoch

"Świat animacji komputerowych"

Na stacji uczniowie wraz z rodzicami mogli uczestniczyć w tworzeniu animowanych obrazów. Po otrzymaniu kilku krótkich wskazówek uczestnicy poruszali obiektami, jak również zmieniali ich kształt. Dodając kolejne klatki animacji tworzyli własne animowane bajki, co sprawiało dużą satysfakcję zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Marta Rogacka-Bojczuk

Gry planszowe

Z okazji święta Szkoły klasa Va przygotowała salę gier planszowych..i nie tylko. W naszej klasie można było zagrać w szachy z mistrzami Sopotu, zatańczyć z Twisterem, ułożyć kostkę Rubika czy trudne słowo w scrabble. Dużą popularnością wśród młodszych dzieci cieszyły się MEMORY. Podczas zabaw dziewczęta z klasy sprzedawały samodzielnie upieczone babeczki. Dzięki tej sprzedaży zebrały 90zł na Hospicjum św Wawrzyńca w Gdyni.

Karolina Sawiuk

Kawiarenka

W małej sali gimnastycznej została urządzona kawiarenka. Sprzedawaliśmy pyszne ciasta, kawę i herbatę. Nasi goście mogli porozmawiać przy stolikach. Wszyscy

zostali profesjonalnie obsłużeni przez niezwykle zaangażowanych uczniów klas szóstych.

Wiktor Komar-Komarowski, Konstanty Milancej, klasa 6B

Malowanie twarzy

Stanowisko przygotowane przez klasę 5B cieszyło się wielką popularnością. Tutaj można było w kilka minut zamienić się w kotka, pieska, lwa czy tez motylka. Wykonanie wszystkich malowideł przyniosło wiele satysfakcji, a mali klienci wyglądali na bardzo zadowolonych.

Lucyna Dorawa-Biłanicz

Studio fotograficzne

Jedną z atrakcji festynu było "SASP-owe studio fotograficzne". Wykorzystując profesjonalne lampy, które dały nam światło ciągłe o dużej mocy, tło flizelinowe będące podstawą fotografii studyjnej oraz parasolki odbijające światło powstawały zarówno portrety, jak i zdjęcia grupowe. Do ich wykonania wykorzystaliśmy nasz szkolny sprzęt, z którego uczniowie korzystają na lekcjach – iPady oraz program Photo Booth. Zdjęcia były tym ciekawsze, że w sali obok można było wykonać makijaż, a następnie go uwiecznić na fotografii. Zdarzały się również sesje rodzinne - zarówno rodzeństwa, jak i ujęć z rodzicami, którzy jak sami przyznawali, rzadko mają okazję na wspólne fotografie.

Anna Pławczyk

Rodzinnie i sportowo

W dużej sali gimnastycznej miały miejsce gry i zabawy sprawnościowe, jak np.: „Korsarz”, „Basen” i „Domek”. Uczestnikami gier byli przede wszystkim uczniowie klas młodszych. Wspaniale dobierali się w grupy, wymyślali nazwę dla swoich drużyn i podejmowali wyzwania, walcząc z dużym zaangażowaniem. Wszyscy wykazali się dużą odpowiedzialnością i wzajemnym zaufaniem, szczególnie w zabawie Korsarz (naprowadzenie partnera, który miał zasłonięte oczy). Wielką atrakcją był „Warkocz” – konkurencja wymagająca od uczestników drużyny dużej koordynacji ruchowej i zgrania. Tu na uwagę zasłużyła grupa trzech mam „Fioletki” - nie puszczając liny z rąk, ani nie przekładając jej z ręki do ręki, drużyna ta wykonała 26 splotów warkocza w czasie 1 minuty!

Agnieszka Kleban