Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to ważne wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie i zwraca uwagę dorosłych na ich prawa. W tym roku przypadła wyjątkowa 30 – sta rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Stanowią one kanon zasad etycznych i standardów międzynarodowych postępowania wobec dzieci. Uczennice i uczniowie klasy 1 a najpierw zapoznali się z krótkim filmem opowiadającym o prawach dziecka, a następnie omawiali wybrane zagadnienia Konwencji. Stworzyliśmy mapy myśli dotyczące praw dziecka, dzięki którym odnieśliśmy się do codziennych sytuacji. Na koniec dzieci przygotowały ilustrację wybranego przez siebie prawa, a całość połączyliśmy w plakat zatytułowany „Prawa dziecka”.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w 1aW

Patrycja Szcześniak-Gimbut
(21.11.2019r)

W czwartek 28 października uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez Przyrodnika. Odkryliśmy, że Park Oliwski zamieszkuje ponad trzydzieści gatunków ptaków. Dzięki prowadzącemu mieliśmy okazję poobserwować i również dokarmić różne gatunki ptaków. Szczęściarzom udało się poczęstować wiewiórkę smakołykami. Lekcję w terenie uważamy za najlepszą!!!

lekcja przyrodnicza 3bW

Agnieszka Murglin
(04.12.2019)

Klasa 0a od kilku tygodni czytała wspólnie książkę pt. "Dom Pod Kasztanami", a dzieci robiły do każdego rozdziału obrazek. Złączyliśmy strony, dodaliśmy tekst oraz okładkę i powstały nasze własne książki! Dzieci są zachwycone swoim dziełem  :) Książka oczywiście z biblioteki szkolnej.

20191127 100747w1

20191127 100301w  20191127 100310w

Aneta Mielcarska
(28.11.2019)

13 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece w Gdańsku uczestnicy Maratonu Czytelniczego spotkali się z p. Wiolettą Piasecką autorką ,,Faustynki”, która ciekawie opowiadała o swojej twórczości. Bardzo interesująco przedstawiła książkę pt. ,,Ignaś”, przybliżając nam życiorys Ignacego Paderewskiego. Szkoda tylko, że liczba miejsc w spotkaniu była ograniczona.

spotkanie z pisarka wioletta piasecka

Aldona Ciecholewska
(14.11.2019)

31 października z okazji Dnia Wszystkich Świętych klasa 1a wykonała ze słoików i bibuły lampiony, które nazwaliśmy "lampionami zadumy". W środku rozbłysło jasne światło sznureczka lampek, które dodało uroku naszym lampionom. Miały stać się wyrazem naszej pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym.

lampiony zadumy1w  lampiony zadumy2w

Patrycja Szcześniak-Gimbut