Ostatnia lekcja przyrody i matematyki to interdyscyplinarne zajęcia praktyczne w terenie. Uczniowie klas 4 przypomnieli sobie w ostatnich dniach zajęć czym jest mapa, plan oraz skala. Na planach Sopotu każda z klas wyznaczała własną trasę, która chcieli pokonać uczniowie. Po wyznaczeniu trasy obliczaliśmy jej odległość na planie i dzięki podanej skali szacowaliśmy rzeczywistą długość wyznaczonej trasy oraz czas, jaki będzie nam potrzebny na jej pokonanie. Wybrane trasy wiodły zarówno spokojnymi ulicami Sopotu jak i głównymi szlakami komunikacyjnymi. Przy okazji nie obyło się bez zagadek przyrodniczych dotyczących rozpoznawania gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych.
Taki zestaw wiadomości i umiejętności może okazać się przydatny podczas wakacyjnych wypraw.

MapaS

Zapraszam do galerii zdjęć