26 mają odbył się Piknik Naukowy w Sopocie. Tegoroczną myślą przewodnią było ograniczenie zużycia plastiku w życiu codziennym zwłaszcza wśród mieszkańców obszarów nadmorskich stąd nieco przewrotny tytuł Pikniku: "A morze bez plastiku?" Uczniowie klas 4-5 brali udział w warsztatach przygotowujących do udziału w tym wydarzeniu. Na sam Piknik przygotowali prace plastyczne: plakaty, makiety, kostiumy, plansze oraz zestawienie krajów produkujących najwięcej zanieczyszczeń. Nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży oraz osób starszych.
Dodatkowo podczas tego dnia można było zrobić własnoręcznie naturalny peeling, zbadać ciśnienie oraz odbyć praktyczną lekcję pierwszej pomocy.

Piknik naukowyS

Zapraszam do galerii zdjęć