Wyjazd na EuroWeek należy do tych, które pozostaną w pamięci dłużej. A o tym, jak znakomity był to wyjazd, niech zaświadczy wiersz napisany przez Olę Malesińską z klasy 7 B.

EuroWeekowe wspomnienie

Na EuroWeeku było wesoło
wszyscy bawiliśmy się wkoło.

Wolontariusze wyrozumiali byli,
a na dodatek wiele nas nauczyli.

Podczas śpiewania
raczej nie było fałszowania.

Kiedy rzucaliśmy się śnieżkami
każdy z nas obrywał czasami.

W reklamie planowaliśmy,
co za milion stworzylibyśmy.

Niejeden upadł czasami,
kiedy film kręciliśmy sami.

Z filmem do Oscara startowaliśmy
w nagrodę butelkę dostaliśmy.

W Dreźnie po niemiecku rozmawialiśmy
i ciekawe muzea zwiedzaliśmy.

Prezenty tam kupowaliśmy,
które na pożegnanie wręczaliśmy.

A kiedy mission impossible wykonywaliśmy,
świetnie się bawiliśmy.

Abyśmy nie zapomnieli, co się działo na EuroWeeku,
wolontariusze dali nam po dyplomiku.

Bez wspólnego selfie się nie obyło,
bo w końcu bardzo miło było.

Ola Malesińska, 7 B

Kasia  Bębenek
(18.01.2018)

"Śmiać się często i szczerze. Zyskać szacunek mądrych ludzi i podziw dzieci.(...) Doceniać piękno.
Znajdować w ludziach to, co najbardziej wartościowe. Pozostawić po sobie świat nieco lepszym – czy to w postaci zdrowego dziecka lub alejki w ogródku.
Mieć świadomość, że choćby jedna istota ludzka odetchnęła lżej dzięki temu, iż my istnieliśmy na tym świecie.

Na tym właśnie polega sukces"

- Emerson

WOŚP

Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim Ludziom o Wielkim Sercu, którzy stanęli na wysokości zadania, odpowiedzieli dobrocią na moje długie e-maile i wsparli szczytny cel, pomysłami, życzliwością, obecnością na wspólnym Graniu dzisiaj, wczoraj, cudowną rywalizacją podczas meczu charytatywnego, budującym dopingiem, niezapomnianym i niepowtarzalnym koncertem, tańcem z pasją, super ślizgiem, skupieniem i skutecznym działaniem , mimo presji czasu, darami na Licytację, Loterię, przepysznymi i unikalnymi słodkościami, które swoim zapachem zmieniły klimat w szkole, ocieplając wizerunek, że to miejsce jest nie tylko przestrzenią edukacji, ale również relacji. Dziękuję za każdą parę rąk do pomocy i każde serce gotowe pomagać, za uśmiech, dobrą zabawę i oczywiście za każdą przysłowiową "złotówkę" na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,w ten sposób wsparcie idei pozyskania środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”, najmłodszych obywateli naszego społeczeństwa.

Kasia Wysocka-Pianowska
(15.01.2018)

Dlaczego nie przenieść świata fikcji literackiej do współcześnie znanej niemal wszystkim przestrzeni? Uczennice i uczniowie 6 B pokusili się o zaprojektowanie papierowych profili facebookowych dla bohaterów „Alicji w Krainie Czarów". Wybrali z książki znajomych dla omawianej postaci oraz ustalili, w jakich wydarzeniach mogła wziąć udział. Stworzyli również kilka postów, które ilustrowały losy omawianego przez grupę bohatera.

IMG 4260

Może następnym razem poprowadzimy profile naszych lekturowych bohaterów na prawdziwym Facebooku? ;)

Kasia Bębenek
(16.01.2018)

Serdecznie dziękujemy za udział w szkolnym konkursie plastycznym "Anioly w mojej wyobraźni".

Zainteresowanie konkursem okazało się spore, ponieważ dotarło aż 16 przeróżnych aniołów, które prezentowały wiele technik pomysłów oraz serca włożonego w powstałą pracę.

Dzień Anioła konkurs2

Wszystkim gratulujemy wspanialych rezultatów, którymi wszyscy mogliśmy cieszyć oczy w okresie świątecznym .

Znane są już wyniki tego konkursu:

I miejsce:

w kategorii 0-2 Julia Dużałka kl. 1a
w kategorii 3-4 Adam Janicki kl. 3a
w kategorii 5-7 Oliwa Żerko kl.7c
w kategorii gimnazjum Zuzanna Kijewska 2b

w kategorii 0-2 Kornelia Górzna kl.O
w kategorii 3-4 Jakub Warda kl.4b
w kategorii 5-7 Daria Kasprzyk kl.6a

III miejesce
w kategorii 0-2 Tola Wawrzkiewicz kl.2
w kategorii 3-4 Nina Trojanowska kl..4b
w kategorii 5-7 Joanna Baberowska kl.7c

Wyróżnienie otrzymali:

Tola Dobrowodzka kl.1a
Kalina Socha kl.1a
Maria Kaszubowska kl.5b
Maksymilian Urbaniak kl.6a

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy. Wręczenie nagrod i dyplomów nastąpi podczas spotkania podsumowujacego I semestr.

Lucyna Dorawa-Biłanicz
(14.01.2018)

Uczniowie SASP wraz ze swoimi trenerami ułożyli mozaiki z ponad tysiąca kostek Rubika. W tym przypadku "pikseloza" to efekt zamierzony. Sprawdźcie sami!

Adam Polkowski, RubiArt
(12.01.2018)