insta

W dniach 9 - 16 października 2019r. uczniowie klas 7 SASP i 1 SAL gościli kolegów i koleżanki z partnerskiej szkoły Gomarus College w Groningen / Holandia. Przedpołudnia spędzaliśmy na wspólnych zajęciach edukacyjno - integracyjnych w miejscach takich jak Centrum Nauki Eksperyment, Fabryka Pizzy, Muzeum Emigracji, Escape Room czy Centrum Promocji Regionu w Szymbarku. Druga odsłona wymiany polsko - holenderskiej w naszej szkole była bardzo udana. Nowe znajomości zostawiły pozytywne wspomnienia, a już za kilka miesięcy jedziemy do Holandii z rewizytą! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wartościowego projektu.

wymianapolhol

Zapraszam do galerii zdjęć:

Witajcie w Polsce!

Dzień pizzy

Dzień z rodzinami

Szymbark

Ostatni dzień w naszym kraju

Jarosława Szmarowska
(22.10.2019)

W poniedziałek rano wyruszyliśmy pociągiem z Groningen do Amsterdamu. Tam, podzieleni na trzy grupy, zwiedzaliśmy wybrane wcześniej miejsca: muzea nauki i morskie oraz galerię sztuki Rijksmuseum. Potem wraz z koleżankami i kolegami z Holandii spacerowaliśmy po mieście i podziwialiśmy jego piękną architekturę i wyjątkowy klimat. Marzymy, by wrócić tu w przyszłości!

amsterdam

Zapraszam do galerii zdjęć

Rowery - nieodłączny element krajobrazu i życia Holendrów - fotogaleria

Pożegnanie - fotogaleria

 

Ewa Krzemińska-Lewandowska
Dorota Kuzebska
Jarosława Szmarowska
(16.06.2019)

W piątek wybraliśmy się do centrum Groningen, by wziąć udział w grze miejskiej oraz wspiąć się na wieżę Martini. Wieczorem spotkaliśmy się w szkole na dyskotece, która trwała niemal do północy. Weekend był pełen wrażeń dzięki atrakcjom zapewnionym przez goszczące rodziny: bawiliśmy się na kręglach, motorówkach, paintballu, gokartach i w parku linowym. W niedzielę późnym popołudniem w szkole odbył się wspólny obiad. Czekamy na poniedziałkową wyprawę do Amsterdamu!

wymianahol4w

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dyskoteka - galeria zdjęć

Ewa Krzemińska-Lewandowska
Dorota Kuzebska
Jarosława Szmarowska
(16.06.2019)

Dzisiaj na sportowo! Przejechaliśmy ponad 30 km na rowerach, podziwiając piękne polderowe krajobrazy. Potem przeszliśmy kolejne 4, brodząc po kolana w błocie i piachu dna Morza Wattowego podczas odpływu.  Zabawom i żartom nie było końca! Wspólny grill zakończył trzeci dzień naszego pobytu w Groningen. Do zobaczenia jutro!

holandia3w

  holandia32w

Zapraszamy do galerii zdjęć

Ewa Krzemińska-Lewandowska
Dorota Kuzebska
Jarosława Szmarowska
(14.06.2019)
 
 
 
Po powitaniu w szkole uczestnicy na zmianę brali udział w zajęciach sportowych i lekcjach w klasach wraz ze swoimi holenderskimi kolegami i koleżankami. Były tańce,
gra na instrumentach, rysunek, angielski, francuski i czas na łakocie. Jest Moc!
w1 IMG 20190612 WA0066w
IMG 20190612 WA0046w IMG 20190612 WA0047w
 
 
Ewa Krzemińska-Lewandowska
Dorota Kuzebska
Jarosława Szmarowska
(13.06.2019)