insta

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze życie i zdominowała media. Z wielką determinacją walczymy o bezpieczeństwo i komfort pacjentów w hospicjum im. ks. Dutkiewicza.  

Mimo trudnej sytuacji pragniemy pochylić się także nad tymi najmłodszymi, których otaczamy swoją opieką w Fundacji Hospicyjnej. Pragniemy dać im “Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”.

Nasze dzieci są bardzo pokrzywdzone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore. Siedmioletni Jakub spędzi pierwszy Dzień Dziecka bez swojej mamy. Trzynastoletni Denis nie może doczekać się 1 czerwca – wreszcie choroba jest na etapie remisji, ale chłopiec w swym krótkim życiu przeszedł już zabieg całkowitej resekcji guza mózgu, chemioterapię, radioterapię i chemioterapię podtrzymującą.

Przejmujących historii jest tyle, ilu mamy podopiecznych. Ich smutkowi trudno jest zaradzić, warto jednak pokazać, że nie są same niezależnie od okoliczności.

W tym roku ze względu na wyjątkowe warunki prosimy, aby nasze dzieci zamiast konkretnych prezentów, otrzymały karty podarunkowe. Będą mogły samodzielnie wybrać i zakupić wymarzone prezenty pod okiem swoich opiekunów – od razu w sklepie internetowym lub trochę później, gdy będzie to już bezpieczne, w stacjonarnym. 

Zachęcamy również do wpłat na konta: Bank BOŚ SA O/ Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010.

Na wszelkie pytania chętnie odpowie Anna Włodkowska, koordynatorka akcji:  tel. 668 450 743, a.wlodkowska@hospicja.pl.

Pozdrawiam serdecznie

Ewelina Łęgowska w imieniu Zarządu Funduszu Dzieci Osieroconych Fundacji Hospicyjnej