insta

Drogie wolontariuszki, drodzy wolontariusze,

poniżej przedstawiam Wam ofertę marcowego wolontariatu:

1) Zostań Wolontariuszem w Światowy Dzień Wody i włącz się w akcję charytatywną, Fundacja Sport na Zdrowie, 22 marca 2020,

szczegóły: kliknij tutaj.
 
2) Wielkanocna zbiórka żywności 27-28 marca 2020, szczegóły: kliknij tutaj.
 
3) Akcja charytatywna dla Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gdańsku, szczegóły:  kliknij tutaj.
 
Od 9 do 20 marca w naszej szkole trwać będzie zbiórka następujących materiałów:
- naczynia szklane (ładne słoiki bez etykiet w różnych kształtach lub szklane naczynia po świecach);
- kolorowe wstążki, drewniane lub filcowe ozdoby wielkanocne;
- małe, dziecięce skarpetki, jednokolorowe lub w kropeczki, serduszka (potrzebne do wykonania zajączków wielkanocnych); więcej informacji kliknij tutaj;
- roślinki cebulowe: żonkile, krokusy, hiacynty – jeszcze nierozwinięte :-), bukszpan.
 
 
Specjalnie oznakowane kosze będą stały na parterze przy portierni w budynku SSA. 
 
21 marca w godz. 10.00 - 16.00 Stowarzyszenie PSONi (ul. Jagiellońska 11) zaprasza na warsztaty wielkanocne podczas których wolontariusze wykonają ozdoby z zebranych wcześniej materiałów. Organizatorzy zapraszają ok. 8-10 osób, wiek 12 +. Ozdoby będzie można zakupić podczas kiermaszu, który odbędzie się w naszej szkole.

Taida Szczepańska-Podumis
(04.03.2020)

Zapraszamy do relacji - tutaj

Taida Szczepańska-Podumis
Sopockie Szkoły Autonomiczne
(20.11.2019)

Przed nami kolejna akcja naszych wolontariuszy. Tym razem uczniowie SASP i SAL przygotowują się do zbiórki żywności dla sopockich seniorów we współpracy z Bankiem Żywności i Centrum Wolontariatu  w Sopocie. W ten weekend będzie można ich spotkać w sklepach Lidl i Biedronka w Sopocie Kamiennym Potoku. Zachęcamy do wsparcia akcji.

szkolenie wolontariuszyW

 


Taida Szczepańska-Podumis
Sopockie Szkoły Autonomiczne
(20.11.2019)

Drodzy Uczniowie,

 

w dniach 29-30 listopada odbędzie się przedświąteczna zbiórka żywności dla sopockich seniorów organizowana przez Bank Żywności oraz Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Poszukujemy wolontariuszy, którzy w zespołach dwuosobowych pełnić będą dwugodzinne dyżury w dwóch placówkach w Sopocie Kamiennym Potoku: w supermarkecie Lidl (ul. Niepodległości 934) oraz w supermarkecie Biedronka (ul. Wejherowska 35). Chętnych uczniów z klas 7-8 SASP proszę o wpisywanie się na listę zamieszczoną na tablicy przy pokoju nauczycielskim i/lub bezpośredni kontakt ze mną. 

W tygodniu poprzedzającym akcję odbędzie się specjalne szkolenie dla wolontariuszy.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Taida Podumis
(15.11.2019)

Drodzy Uczniowie,
serdecznie zachęcamy Was do działań na rzecz społeczności lokalnej w ramach wolontariatu. Czekamy na Was i na Wasze pomysły. Warto pomagać :-).
Ewelina Łęgowska i Taida Szczepańska-Podumis
Koordynatorki Wolontariatu w Sopockich Szkołach Autonomicznych
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,
już w najbliższy piątek, 18 października o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów organizowane przez Koło Wolontariatu Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.
 
Miejsce: Sala seminaryjna na terenie dawnego Szpitala Studenckiego (teraz UCK) al. Zwycięstwa 30 (budynek w parku akademickim naprzeciwko Opery Bałtyckiej - wjazd od ul. Traugutta).
 
 
Ewelina Łęgowska i Taida Szczepańska-Podumis
Koordynatorki Wolontariatu w Sopockich Szkołach Autonomicznych