insta

Z ogromną radością informujemy o sukcesie naszych uczniów klas 4 z kółka teatralnego Theater.de, którzy zdobyli I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DAF-KENNER KOCHEN. Zadaniem uczniów było nagranie filmiku na temat wybranej potrawy z krajów niemieckojęzycznych. Nasi uczniowie zaprezentowali Tort Sachera ( Sachertorte), który został tak oceniony przez komisję w Warszawie, że nasi uczniowie zdobyli 1.miejsce!! Sukces ten jest naprawdę wielki,biorąc pod uwagę fakt, że do komisji konkursowej wpłynęło ponad 1000 filmików! Nagrodami za 1.miejsce w tym konkursie są tablety!
Gratulujemy!!

Nagrodzeni uczniowie to:

Julia Bereżnicka
Lena Golonka
Lila Niewczaszyńska
Antonina Sadowska
Szymon Leszczewicz

Specjalne podziękowania dla p.Agnieszki Bereżnickiej za pomoc od strony kulinarnej oraz dla p.Piotra Woldricha za montaż tego filmiku.

Zapraszamy do obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=6G6nJfXy6hk
http://dafkenner.wszpwn.com.pl

Lucyna Dorawa - Biłanicz
(24.05.2017)

W dniach 27 i 28 maja odbyły się III zawody pływackie trójmiejskich szkół niepublicznych -

Aquastacja Cup. W rywalizacji wzięło udział 10 szkół. Po dwudniowej, emocjonującej walce

reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce łącznie zdobywając 188 punktów.

Oto nasi pływacy: A.Piontecka, L.Romulewicz, T.Cyranowski (srebro - 25m st. grzbietowy)

A.Kowalewski, H.Zieńkowicz (złoto - 25m st. grzbietowy), Z.Dębicka, A.Karwowska, Sz.Stasiak,

A.Zawadzki, A.Kampa, O.Zachulska, I.Popiołek, A.Buszan, A.Wykrzykowski (złoto - 25m st.

grzbietowy), N.Stasiak (srebro - 25metrów grzbiet), A.Sadowska (brąz - 25m st. grzbietowy),

Z.Rudziks, B.Dworakowski (złoto - 25m grzbietowy), J.Konefał, B.Podumis, M.Jagniewska (srebro

- 25m grzbietowy), I.Biegalska (brąz - 25m st. grzbietowy, srebro - 25m st. dowolny), M.Bator,

J.Zieńkowicz (złoto - 25m grzbietowy, złoto - 25m st.dowolny), M.Kowalewski, M.Kaus,

W.Maciejewska (srebro - 25m grzbietowy), P.Skorwider (brąz - 25m grzbietowy), A.Wasiewicz,

J.Kaźmierczak, K.Manowiecki (złoto - 25m st. dowolny), M.Radzikowski, M.Ośka, A.Ciecierska,

M.Karwowska, E.Korniluk-Felskowski, M.Schneider, M.Karwik

 

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Agnieszka Kleban, Tomasz Kseniak
(23.05.2017)

Julia Hintz - I.miejsce w wojewódzwie (19. w kraju) - nagroda rzeczowa
Krzysztof Karwik - I.miejsce w wojewódzwie (32. w kraju) - nagroda rzeczowa

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie:
Wiktoria Popiołek (kl.6b)
Martyna Kozikowska (kl.6b)

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie:
Antonina Sadowska kl.4a
Katja Zimny kl.5b
Maksymilian Urbaniak kl.5a
Maja Ośka kl.6b
Magdalena Karwowska kl.6b

Wszystkim gratulujemy sukcesu!

Lucyna Dorawa - Biłanicz
(19.05.2017)

Natalia Monkiewicz - Kl. 2a Wyróżnienie
Hanna Karwik - Kl. 2a Wyróżnienie

Julia Banacka - Kl. 3c Bardzo Dobry wynik
Natalia Stasiak - Kl. 3c Wyróżnienie
Milena Wolska - Kl. 3a Wyróżnienie
Jeremi Konefał - Kl. 3c Wyróżnienie
Mateusz Ruciński - Kl. 3c Wyróżnienie
Leopold Wójcikiewicz - Kl. 3b Wyróżnienie

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy

B. Boszko, A. Ciecholewska, A Kuczyńska, A. Pawłowska
(18.05.2017)

Miło mi poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły w konkursie Kangur Matematyczny.

W kategorii klas 4:
1. Krzysztoff Karwik z klasy 4a
2. Wit Dobrowodzki- z klasy 4a
3. Jan Zieńkowicz z klasy 4b
4. Małgorzata Rutkowska z klasy 4b

zostali wyróżnieni w konkusie Kangur Matematyczny w kategorii Maluch dla klas 4.

W kategorii klas 5:
1. Olga Palikowska z klasy 5b - została laureatem konkursu,
2. Paweł Karaszewski z klasy 5b - uzyskał poziom bardzo dobry,
3. Jakub Kaźmierczak z klasy 5b - został wyróżniony,
5. Maksymilian Urbaniak z klasy 5a - został wyróżniony.

W kategorii klas 6:
1. Maja Ośka z klasy 6b - została wyróżniona,
2. Wiktoria Popiołek z klasy 6b - została wyróżniona,
3. Antek Chojnowski z klasy 6a - został wyróżniony,
4. Magdalena Karwowska z klasy 6b - została wyróżniona,
5. Martyna Kozikowska z klasy 6b - została wyróżniona,
6. Aniela Ciecierska z klasy 6b - została wyróżniona,
7. Aleksandra Malesińska z klasy 6b - została wyróżniona,
8. Maciej Karwik z klasy 6a- został wyróżniony.

Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

Alicja Masztak
(16.05.2017)

Małgosia Rutkowska - uczennica klasy 4b - zajęła I miejsce w eliminacjach miejskich XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

Serdecznie gratulujemy!

dyplom m

Danuta Kifner
(12.04.2017)

Uczniowie klasy 6a uczestniczyli w projekcie Goethe Institut, wspólnie z nauczycielkami zastanawiali się jaki wpływ na proces uczenia się ma różne ustawienie ławek, miejsce, w którym znajduje się nauczyciel, a nawet, czy wystrój ścian ma coś wspólnego z sukcesem opanowania np. słownictwa itp. Nauczycielki prowadziły dzienniki obserwacji, opisywały spostrzeżenia oraz emocje towarzyszące eksperymentom, w końcowej fazie projektu powstały dwa plakaty pod tytułem "Idealna klasa lekcyjna". Komisja doceniła zaangażowanie, samodzielność, a jednocześnie umiejętność pracy w zespole oraz przyznała Sopockiej Szkole Podstawowej II miejsce oraz voucher na zakup materiałów dydaktycznych do nauki języka niemieckiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Zespół germanistek
(08.04.2017)

Gratulujemy uczennicom klas 6B i 5B- Mai Ośce i Oldze Palikowskiej zajęcia III miejsca w międzyszkolnym wojewódzkim konkursie czytelniczym z języka angielskiego- Bookers Reading Adventures.

Monika Maj
(07.04.2017)

Z przyjemnością informuję, że do finału konkursu matematycznego "Muszelka" zakwalifikowało się 4 uczniów naszej szkoły:
Krzysztof Karwik - klasa 4a;
Olga Palikowska- klasa 5b;
Paweł Karaszewski- klasa 5b;
Maja Ośka- klasa 6a

Serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w finale.


Alicja Masztak
(30.03.2017)

Z przyjemnością informuję o kolejnych sukcesach naszych uczniów w konkursach historycznych:

Antoni Chojnowski z klasy 6A zajął III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym " Armia Krajowa".

Zapraszam do galerii zdjęć.

W Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg":
- w kategorii pracy indywidualnej (album):
Daria Kasprzyk- bardzo dobry wynik,
Zofia Panek- wyróżnienie,
Jan Zaremba- wyróżnienie,
Wiktoria Kamińska- wyróżnienie.

- W konkursie testowym:
Antoni Chojnowski- bardzo dobry wynik,
Martyna Kozikowska- wyróżnienie,
Wiktoria Popiołek- wyróżnienie.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów !

Ewa Pasznik
(21.03.2017)