insta

Sukcesy naszych uczniów w konkursach z języka polskiego w pierwszym semestrze.

1. Konkurs Języka Polskiego dla szkół podstawowych (tzw. kuratoryjny).

Uczennica klasy 7c Nadia Kozłowska uzyskała tytuł finalistki.

2. Konkurs Alfik Humanistyczny.

Uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobry wynik w konkursie, to:

Konrad Sudziarski - 4c,
Julia Banacka - 4c,
Małgorzata Poszewiecka - 4a,
Mateusz Ruciński - 4c,
Antonina Buszan - 4b,
Milena Wolska - 4a,
Zofia Kamińska - 4b,
Inka Wawrzkiewicz - 4b,
Krzysztof Karwik - 5a,
Jakub Kaźmierczak - 6b,
Katja Zimny - 6b,
Julia Hintz - 6a,
Paweł Karaszewski - 6b,
Wiktoria Popiołek - 7b,
Maja Ośka - 7b,
Maciej Karwik - 7a,
Nadia Kozłowska - 7c.

Uczniowie, którzy uzyskali dobry wynik w konkursie, to:

Aleks Obajtek - 4b,
Nina Dudzińska - 4b,
Julia Grzanka - 6a,
Kalina Kalwasińska - 6b.

Dodatkowo Jakub Kaźmierczak z klasy 6b został wyróżniony nagrodą za zajęcie
I miejsca w województwie.

3. Konkurs - Z poprawną polszczyzną na co dzień.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się:
Bartosz Golec - 4a,
Jakub Warda - 4b,
Małgorzata Poszewiecka - 4a,
Antonina Sadowska - 5a,
Olga Kowalczyk - 5a,
Anika Pawłowska - 6a,
Kalina Kalwasińska - 6b,
Maksymilian Urbaniak - 6a,
Natalia Leżuchowska - 6b,
Zofia Panek - 6b.

4. Konkurs - Z ortografią na co dzień.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się:
Julia Banacka - 4c,
Mateusz Ruciński - 4c,
Małgorzata Poszewiecka - 4a,
Julia Bereźnicka - 5b,
Antonina Sadowska - 5a,
Olga Kowalczyk - 5a,
Julia Hintz - 6a,
Olga Palikowska - 6b,
Paweł Karaszewski - 6b.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół polonistek
(24.01.2018)

Z radością informujemy o wynikach sesji jesiennej Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego OLIMPUS, w którym tytuł LAUREATA otrzymali:

Julia Banacka kl.4c
Julia Hintz kl.6a
Katja Zimny kl.6b
Wiktoria Popiołek kl.7b

Gratulujemy sukcesu!

Zespół Germanistek SASP
(20.01.2018)

Informujemy o wynikach konkursu Deutschfreund, ktory odbył się w naszej szkole w listopadzie 2017.


W konkursie wyróżnienie otrzymali:

Dominika Jankowska 3 SAG (tytuł laureata)
Julia Hintz 6a ( tytuł laureata)

Katja Zimny 6b ( 2. miejsce w województwie )
Michał Kisielewski 2SAG (2. miejsce w województwie)
Maja Ośka 7b (3.miejsce w województwie)

Wiktoria Popiołek 7b (4.miejsce w województwie)

Antonina Sadowskak 5a (4.miejsce w województwie)
Krzysztof Karwik 5a (4.miejsce w województwie)
Jan Zieńkowicz 5b (4.miejsce w województwie)

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zespół Germanistek SASP
(20.01.2018)

Dnia 25.11 2017 odbył się w naszej szkole etap szkolny Ogolnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego LUST AUF LESEN, ktory polegał na rozwiązaniu testu leksykalno- gramatycznego oraz sprawdzeniu wiedzy z wcześniej przeczytanej lektury NEUE FREUNDE.Konkurs był skierowany dla uczniów klas 7 oraz II i III gimnazjum.
Ku naszej wielkiej radości dwunastu uczniów zakwalifikowało się do etapu regionalnego, ktory odbyl się 11.01.2018 w Pile.
Osoby zakwalifikowane do etapu regionalnego w Pile to:

1. Martyna Kozikowska kl.7b
2. Maja Ośka kl.7b
3. Wiktoria Popiołek kl.7b
4. Maciej Karwik kl.7a
5. Kostek Milancej kl.2 SAG
6. Wiktor Komar Komarowski kl.2 SAG
7. Julka Zając kl.2 SAG
8 .Ola Bujny kl.2 SAG
9. Milena Karpińska kl.3 SAG
10. Marysia Kostrzak KL.3 SAG
11. Olga Leszczewicz kl.3 SA3
12. Dominika Jankowska kl.3

Wyniki konkursu reginalnego otrzymamy 10.02.2018, a finał konkursu odbędzie się w marcu w Warszawie. na wyniki czekamy z niecierpliwością i jesteśmy dumni z reprezentowania naszych uczniów w Pile.

Lucyna Dorawa-Biłanicz
(22.01.2018)

18 stycznia 2018r. reprezentacja Naszej szkoły w składzie: Maja Ośka, Wiktoria Popiołek, Kazimierz Szyszkowski, Maciej Karwik, Artur Michna, Pola Gajzler, Adam Krzyżanowski, Antek Chojnowski, Natalia Jankowska podejmowała reprezentację Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie w trzecim, ostatnim meczu grupowym w ramach Pomorskich Meczy Matematycznych. Obie drużyny miały po dwa zwycięstwa i pojedynek decydował o zajęciu I miejsca w grupie. Po prawie trzygodzinnej rywalizacji Nasza drużyna wygrała 38:28 awansując do kolejnej pucharowej fazy rozgrywek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w ćwierćfinale!

5

1 2

3 4

Piotr Gumienny
(20.01.2018)

W konkursie Alfik matematyczny 14 uczniów naszej szkoły otrzyma nagrodę w postaci dyplomu za uzyskanie dobrego lub bardzo dobrego wyniku w konkursie. Są to:

3a - PIOTR BANASZAK - 6 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
3a - NATALIA MONKIEWICZ - 6 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
3b - ADAM JANICKI - 8 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
4c - IGOR STRZYŻYŃSKI - 5 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
4c - JULIA BANACKA - 29 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie
6b - OLGA PALIKOWSKA - 2 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
6b - PAWEŁ KARASZEWSKI - 12 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
6b - JAKUB KAŹMIERCZAK - 16 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
6b - NATALIA LEŻUCHOWSKA - 49 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie
7a - MACIEJ KRWIKK - 28 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
7a - MARTA PILARCZYK - 33 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
7b - MAJA OŚKA - 39 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie
7b - MARTYNA KOZIKOWSKA -  46 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie
7c - KAZIMIERZ SZYSZKOWSKI - 51 miejsce w województwie - Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie

Serdecznie gratulujemy!

Alicja Masztak
(14.01.2018)

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że do eliminacji rejonowych konkursu kuratoryjnego z matematyki zakwalifikowali się następujacy uczniowie:

1. Olga Palikowska - klasa 6b
2. Paweł Karaszewski - klasa 6b
3. Kalina Kalwasińska - klasa 6b
4. Pola Skorwider- klasa 7a
5. Antek Chojnowski - klasa 7a
7. Aniela Ciecierska - klasa 7b

Alicja Masztak
(11.01.2018)

Z dumą informujemy o sukcesach naszych Maratończyków Czytelniczych:
Wiktoria Popiołek i Maja Ośka- laureatki,
Kuba Kaźmierczak - finalista,
Wit Dobrowodzki- wyróżniony.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wiesia Wisłocka i Ewa Pasznik
(20.06.2017)

Z radością informuję, że
Małgosia Rutkowska z klasy 4 b zajęła I miejsce w finale XXXIV Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

Serdecznie gratuluję.


Danuta Kifner
(30.05.2017)

25 maja ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu "I live by the Sea", jest on kontynuacją serii "Mieszkam nad morzem". W konkursie brali udział uczniowie Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej, którzy przygotowali wiele pięknych fotografii związanych z tematem konkursu oraz redagowali opisy do nich w języku angielskim.
Szczególne gratulacje należą się uczennicom, których fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie w budynku Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.
Maja Ośka i Martyna Kozikowska to autorki prac, które 8 czerwca 2017 zostaną przedstawione na wystawie w Nowym Jorku.
Zapraszam do obejrzenia filmu podsumowującego konkurs:

https://www.youtube.com/watch?v=eu_Nju99XJU&feature=youtu.be

Serdecznie gratuluję!
Karolina Fornalewicz
(29.05.2017)