insta

Mam ogromną przyjemność poinformować, iż dwoje uczniów SASP to medaliści rangi Mistrzostw Polski Juniorów w Speedcubingu!

OLAF KUŹMIŃSKI:
- Wicemistrzostwo Polski w kategorii 3x3x3 OPEN
- Mistrzostwo Polski w kategori 3x3x3 "do 10 lat"
- III miesjce w kategorii 2x2x2

NATALIA MONKIEWICZ:

- Brązowy medal w kategorii 3x3x3 "do 10 lat"
- Brązowy medal w kategorii 3x3x3 dziewczyny"

Gratulacje!

Zapraszam do galerii zdjęć

speedcubing

Adam Polkowski
RUBIART  FOUNDER
(27.11.2019)

 

Serdeczne gratulacje dla uczniów SSA, którzy otrzymali Stypendium Prezydenta Sopotu: 
1. Pola Gajzler - absolwentka SASP
2. Nina Arcisz - absolwentka SASP
3. Kalina Kalwasińska - klasa 8b SASP
4. Zofia Panek - klasa 8b SASP
5. Katja Zimny -  klasa 8b SASP
6. Julia Hintz klasa 8a SASP
7. Aleksandra Wasiewicz - klasa 8b SASP
8. Maciej Karwik - absolwent SASP
9. Kamil Manowiecki - klasa 2 SAL
SYPENDYŚCI SOPOTU 2019w
 
Dyrekcja i nauczyciele SSA
(05.11.2019)

Z dumą i radością informujemy, że nasza uczennica, Olga Palikowska i jej praca uwieńczona sukcesami edukacyjnymi zwłaszcza w dziedzinie matematyki, została dwukrotnie nagrodzona stypendiami za rok szkolny 2018/2019:

1)      Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego finansowanym ze środków budżetu samorządu województwa,

2)      Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach  „Pomorskiego programu pomocy stypendialnej – III edycja”.

Gratulujemy Oldze oraz rodzicom i nauczycielom, którzy wspomagają Olgę w codziennej pracy i rozwoju jej talentów.


Dorota Kuzebska
(30.10.2019)

Rok 2020 został ogłoszony rokiem fizyki, a my już teraz propagujemy tą niezwykłą dziedzinę nauk i chwalimy się swoimi osiągnięciami.

Uczennica klasy 8b Olga Palikowska zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu kuratoryjnego z fizyki - szczerze gratulujemy!

W najbliższy poniedziałek uczniowie 1p i G SAL oraz Jerzy Chryc- Gawrychowski z klasy 2 SAL wybiorą się na fantastyczne "spotkanie z Astronomią", gdzie poznają sekrety gwiazd.

Uczeń klasy 2 SAL Jerzy Chryc- Gawrychowski ubiega się również o wypożyczenie z Narodowego Centrum Badań Jądrowych licznika promieniowania kosmicznego CosmicWatch, by skonstruować mapę topologiczną rozkładu poziomu promieniowania kosmicznego w Gdańsku.

Dodatkowo nasi uczniowie starają się m.in o indeksy na wydział fizyki na UJ w konkursie Fizyczne Ścieżki. A także zmagać się będą z gradobiciem pytań w konkursie Lwiątko.

Czekamy na dalsze wyniki naszych prac i dziękujemy uczniom za zaangażowanie.


Ewelina Łęgowska-nauczyciel fizyki
(23.10.2019)

Z radością informujemy, że wynik powyżej 70 % w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego osiągnęli:
1. Julia Grzanka
2. Anika Pawłowska
3. Julia Hinz
4. Olga Palikowska
5. Wiktoria Kamińska
6. Katja Zimny
7. Małgorzata Poszewiecka

Zatwierdzona lista osób zostanie umieszczona na stronie szkoły przeprowadzającej etap rejonowy do 12 listopada.

Gratulujemy!
Kasia Bębenek
Marcin Lewiński
(22.10.2019)

17 października 2019r. odbył się etap szkolny Kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
Do konkursu przystąpiło 24 uczniów Naszej szkoły. Przez 60 min. zmagali się z 6 niebanalnymi zadaniami matematycznymi. Do awansu do II etapu (rejonowego) trzeba było uzyskać 70% punktów.
Miło mi poinformować, że awans uzyskali:
Olga Palikowska
Paweł Karaszewski
Katja Zimny.
Brawo !!!

Piotr Gumienny
(18.10.2019)

Zapraszam do przeczytania wywiadu z Igą Biegalską - naszą uczennicą: https://sport.trojmiasto.pl/Sport-Talent-Milosc-do-koni-Iga-Biegalska-W-stajni-jestem-codziennie-n137949.html

Marcin Lewiński
(17.10.2019)

 

26 września 2019r. odbyły się Mistrzostwa Sopotu Szkół Podstawowych w szachach, gdzie w sportowej rywalizacji i z sukcesem zakończyły się te zawody. W kategorii dzieci (rocznik 2007 i młodsi) uczniowie nasi zajęli II miejsce.
 
W tej kategorii Szkołę reprezentowali:
1. Jana Fogel
2. Jeremi Konefał
3. Krzysztof Karwik
4. Olaf Kuźmiński

W kategorii młodzieży szkolnej (rocznik 2005 - 06) uczniowie nasi zajęli I miejsce

W tej kategorii Szkołę reprezentowali:
1. Małgorzata Rutkowska
2. Jakub Kaźmierczak
3. Paweł Karaszewski
4. Maciej Szuszkiewicz
IMG 20190926 100638w  IMG 20190926 100653w
 
IMG 20190926 101320w  IMG 20190926 101330w
 
IMG 20190926 114448w  IMG 20190926 114520w
 
 
Mirosław Makaruk
(01.10.2019)

 

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Oli, uczennicy klasy 8b i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. 
Zachęcamy do przeczytania artykułu, który ukazał się na portalu Trójmiasto:
IMG 2148 
IMG 2155  IMG 2264
 
IMG 2261 
Gratulujemy!!!
Agnieszka Latoch
(17.09.2019)

Milo nam poinformować o kolejnym sukcesie Aleksandry Biłanicz z klasy 8c. Ola zdobyła 1. miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Pieśni im. Jana Trepczyka w Miszewie.
Gratulujemy!

Dorota Siemiątkowska-Michalska
(6.06.2019)