insta

Serdecznie gratulujemy uczennicom SASP za wybitne osiągnięcia w nauce i uzyskanie tytułów laureata i finalisty 

Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2022/2023.

Laura Kulik  uzyskała tytuł Laureata,

Nikola Szyca  uzyskała tytuł Finalisty.

Dziękujemy nauczycielom za profesjonalizm, pasję i zaangażowanie w pracy z uczniami!

Tytuł laureata konkursu kuratoryjnego zgodnie z ustawą o systemie oświaty i prawem oświatowym dają uczniowi uprawnienia:

  • zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z zakresu przedmiotu, z którego przeprowadzany jest egzamin, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku 100 % na zaświadczeniu z egzaminu z tego przedmiotu,
  • przyjmowania w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych w postępowaniu rekrutacyjnym. 

Finaliści konkursów kuratoryjnych uzyskują dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, w wysokości określonej w rozporządzeniu MEN w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego (10 punktów).


Dorota Kuzebska
(08.03.2023)
Lena Romulewicz i Nikola Szyca z klasy VII zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu j. niemieckiego FESTE FEIERN. Lena i Nikola poradziły sobie doskonale mimo dużej konkurencji i wysokiego  poziomu konkursu, który składał się z części pisemnej i ustnej. Brawo!
 
Gratulujemy!
konkurs niemiecli
Lucyna Dorawa-Biłanicz
(10.02.2023)

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom: 

Milenie Wolskiej
Małgorzacie Poszewieckiej

 

za wyróżnienie i nagrodzenie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego za rok szkolny 2021/2022 – finansowanych z budżetu województwa pomorskiego.
Gratulujemy:
 
Milenie Wolskiej
Małgorzacie Poszewieckiej
Julii Banackiej

 

za wyróżnienie i nagrodzenie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2022/2023 w ramach Pomorskiego programu pomocy stypendialnej – III edycja współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Życzymy naszym absolwentkom dużo radości, satysfakcji z nauki w szkołach ponadpodstawowych  oraz kolejnych życiowych wyzwań i sukcesów.  


Dorota Kuzebska
(27.0.2022)

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom:

Milenie Wolskiej
Małgorzacie Poszewieckiej

wyróżnienia i nagrodzenia Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego za rok szkolny 2021/2022 – finansowanych z budżetu województwa pomorskiego.

 

Gratulujemy

Milenie Wolskiej
Małgorzacie Poszewieckiej
Julii Banackiej

 

wyróżnienia i nagrodzenia 

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2022/2023 w ramach Pomorskiego programu pomocy stypendialnej – III edycja współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
 
Życzymy naszym absolwentkom dużo radości i satysfakcji z nauki w szkołach ponadpodstawowych. 
Nauczyciele i dyrekcja Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej.
 
Dorota Kuzebska
(26.10.2022) 

 

 

 

 

Dyrekcja i Rada Nauczycieli Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej składają gratulacje uczniom, którzy otrzymali wyróżnienia w postaci Stypendium Prezydenta Sopotu w trzech kategoriach: naukowej, sportowej i społecznej. 

Podziwiamy trud i pasję, jaką nasi uczniowie wykazują każdego dnia poświęcając się nauce, rozwijaniu swoich talentów sportowych czy niosąc pomoc innym w ramach wolontariatu czy pracy na rzecz środowiska lokalnego. 
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych i życiowych!
 
 
Wyróżnieni uczniowie SASP w kategorii naukowej: 
 
Wolska Milena 
Poszewiecka Małgorzata 
Sadowska Maja 
Romulewicz Lena 
Kulik Laura 
 
 
Wyróżnieni uczniowie SASP w kategorii sportowej: 
 
Wasiewicz Malwina 
Wawrzkiewicz Inka 
Wawrzkiewicz Tola 
 
Wyróżnieni uczniowie SASP w kategorii społecznej: 
 
Piotrowska Aleksandra
 
 
Dorota Kuzebska
(30.09.2022)
Z radością informujemy, że nasz tegoroczny absolwent Borys Podumis żeglujący w przedolimpijskiej klasie 29er zajął 3 miejsce w kategorii do lat 17 w zakończonych 10 lipca regatach Nord Cup w Gdańsku. A już 14 lipca Borys wystartuje w Gdynia Sailing Days w Mistrzostwach Polski w sprincie, na które zakwalifikowało się jedynie 10 najlepszych załóg z Polski.  Będą to ostatnie zawody przed startem w sierpniowych Mistrzostwa Świata w Hiszpanii. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów.
 
borys 1sdf
 
IMG 5342
 
IMG 5344
 
IMG 7925
Anna Pławczyk
(12.07.2022)
Z ogromną dumą informujemy,  że Maja Landa i Zuzia Łukaszewska, uczennice klasy 8a, zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy  „W świecie mitów i legend”.
Konkurs był trzyetapowy. W pierwszym uczestnicy musieli wykazać się znajomością gdańskich i kaszubskich legend, w drugim trzeba było napisać swój mit i stworzyć do niego  lapbook. 
 
Finał odbył się 13 czerwca w Gdańskiej Autonomicznej Szkole Podstawowej. Pytania i i zadania ( np.puzzle, krzyżówki ) dotyczyły różnych mitologii świata: greckiej, nordyckiej, słowiańskiej i indiańskiej. Zuzia i Maja  na wszystkich etapach radziły sobie wyśmienicie!
 
Serdecznie gratulujemy i  życzymy Dziewczynom kolejnych literackich sukcesów w wymarzonych liceach.
 
mity1w  mity2
 
mity3w
 
 
Ewa Pasznik i Marcin Lewiński
(15.06.2022)

W dniach 27-29 maja w Krynicy Morskiej odbyły się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w ramach kwalifikacji do sierpniowych Mistrzostwa Świata w Hiszpanii. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8c Borys Podumis stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii do lat 17 zaś w kategorii do lat 19 zdobył brązowy medal. 

Borys1

 

Borys2

 

borys3

 
 
Taida Szczepańska-Podumis
(07.06.2022)

Z radością informuję, że w tym roku mamy DWÓCH LAUREATÓW ( Maja Sadowska oraz Milena Wolska) oraz JEDNEGO FINALISTĘ ( Julia Banacka) w konkursie kuratoryjnym z fizyki. Gratulujemy!

Ewelina Łęgowska
(12.03.2022)

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami konkursu wojewódzkiego na "Prezentację Wybranego Kraju Związkowego Niemiec" organizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego:

Małgorzata Poszewiecka i Milena Wolska - II miejsce

Inka Wawrzkiewicz i Leopold Wójcikiewicz - IV miejsce

Z ponad 130 prac konkursowych nadesłanych ze szkół podstawowych woj. pomorskiego jury wybrało 8, z których dwie powyższe drużyny zostały nagrodzone! Brawo!!!

Gratulujemy sukcesu!

sukces z jniemieckim

Lucyna Dorawa-Biłanicz
(10.01.2022)