Nasza szkoła po raz drugi zgłosiła się do konkursu organizowanego przez Goethe Institut „DEUTSCH hat Klasse”, którego celem było dokonanie zmian w aranżacji przestrzeni w klasie do nauki niemieckiego.

W czasie projektu eksperymentowaliśmy z graficznymi przedstawieniami materiału gramatycznego i leksykalnego, co pozwoliło odkryć ciekawe sposoby na uczenie się nowych treści oraz ich utrwalanie. Projekt dostarczył zarówno uczniom, jak i nauczycielom wielu pozytywnych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy rodzicom klasy 6a za zaangażowanie w nowy wystrój.

Zapraszamy do zapoznania się z pracami:

projekt 1 - projekt 2 - projekt 3 - projekt 4 - projekt 5 - projekt 6


Zespół germanistek
(21.03.2018)

Ostatnio we wszystkich 3 grupach w klasach 3 na języku niemieckim była... Impreza! Kończąc dział "Geburtstag" - Urodziny, dzieci urządziły urodziny misia Theo. Najpierw uczniowie dostali zaproszenia na zabawę, a na kolejnej lekcji brali udział w imprezie. Były słodkości, owoce, napoje, baloniki, konfetti i świeczki - a dokładniej 9 świeczek, bo tyle lat skończył nasz solenizant :-). Nie zapomnieliśmy też zaśpiewać Theo niemieckiej wersji piosenki Sto lat i ofiarować przygotowane wcześniej przez dzieci kartki. Oprócz tego, jak to na urodzinach bywa, była muzyka oraz gry. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z urodzin Theo i cieszyli się z takiej lekcji. A Theo nam zdradził, że jemu też się bardzo podobało!

Urodziny Theo Theo

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Nauczycielki języka niemieckiego w klasach 3 SASP
(11.03.2018)