Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie „Erlebnisreise mit Deutsch - Z niemieckim w drogę”. Był to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett.

Konkurs z j. niemieckiego 1

Celem konkursu była promocja nauki języka niemieckiego. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie kartki z wakacji z wykorzystaniem m.in. słownictwa udostępnionego na stronie projektu. Jury oceniało oryginalność i pomysłowość w realizacji tematu, wrażenie ogólne oraz warstwę językową pracy. W konkursie udzial wzięli udział: Anna Jankowska 7b, Magdalena Karwowska 7b, Julia Bęben 7a oraz Maciej Karwik 7a, którzy znaleźli się wśród nagrodzonych. W nagrodę uczestnicy i ich szkoły otrzymają Box Erlebnisreise – pakiet z materiałami dydaktycznymi, zawierający m.in. gry językowe, grafiki, plakaty oraz karty pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego, a wszystko połączone będzie tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku.

J. niemiecki w drogę

 

Gratulujemy!

Zespół Germanistek SASP
(11.12.2017)

Deutsch Hat Klasse                                                                                                                                                                                      

 

Od października tego roku nasza szkoła bierze udział już po raz drugi w projekcie "Deutsch hat Klasse", który trwa do marca 2018 roku. Organizatorem tej inicjatywy jest Goethe Institut w Warszawie, a swojego patronatu udzieliło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczestnikami projektu są uczniowie klasy 6a.

Głównym celem tej inicjatywy jest zachęcenie uczniów do angażowania się w życie szkoły i podejmowania działań prowadzących do zmian aranżacji jej wystroju, a konkretnie sali lekcyjnej nr 21. Motto przewodnie projektu to hasło: „współpraca, współdziałanie, współodpowiedzialność“. Szkoła, która spełni wszystkie wymogi otrzyma specjalny certyfikat.. Najlepsze drużyny z Polski zdobędą atrakcyjne nagrody.

Po zakończeniu wszelkich prac związanych z aranżacją sali 21 powstanie nie tylko sala lekcyjna, która będzie lepiej przystosowana do nauki języka niemieckiego, ale i wiele ciekawych pomocy dydaktycznych. Nasz zespół będzie miał możliwość efektywniej pracować w „teamie“, współdecydować, współdziałać oraz „mimochodem“ przyswajać nowe słownictwo i zagadnienia gramatyczne z języka niemieckiego.

Ogłoszenie wyników w marcu. Trzymamy kciuki!!

Wszystkim, którzy zaangażują się w realizację projektu serdecznie dziękujemy.

Zespół Germanistek SASP
(11.12.2017)